Ważne dla każdego

(Kos@) #1

Czy przy surfowaniu po internecie moze wyskoczyc komunikat "TPNET", informujący ze jestes namierzany i na twoim komputerze są dowody?

Był tam podany mój numer IP ale nie wiem jak go sprawdzić podano tez ze uzywam Mozilli 4.0, a to nieprawda. Nie wiem, czy to jest jakis numer czy prawda?

(Asterisk) #2

A może to to >

http://www.tpnet.pl/index.php

PS. Korzystasz z tej sieci .

(Kos@) #3

Mam Neostradę, a komunikat wydawał się dziwny, zawierał błędy. Jednak nagłówek TPNET i komunikat ze zostałem namierzony i jestem śledzony i na moim komputerze znajdują sie dowody (nie wiem na co) jest dosyć straszny...

(Madafaker) #4

Bzdura... :smiley:

(Kos@) #5

Jak to bzdura? Ale moze... Komunikat byl po angielsku więc

(inż. Piniol) #6

Zlapales pewno w sieci jakis programik i tyle :roll:

(Asterisk) #7

Spotkałem się już z niektórymi stronami,

które w podobnie nachalny sposób chcą

wymusić korzystanie z oferowanych

programów - płatnych.

A cholera wie, co jeszcze wykonujących

poza oficjalną ofertą.

(Krzysiek21) #8

złapałes,jakiegoś smiecia w kompie,moze trojan,albo co innego,i ktoś ci głupi kawał robi. :lol: :lol:

(Kos@) #9

Qrde, to dobrze bo sie przestraszyłem jak cholera... Ale ten alert miał błędy, pokazał że używam Mozilli 4.0 a używam IE 6.0 rację miał w systemie operacyjnym, ale mam wątpliwości co do IP, nie wiem jak sprawdzć jaki mam numer, moze wiecie?

(Gierasso) #10

sprobuj w wierszu polecen wpisac

ipconfig

lub

ipconfig \all

(Kos@) #11

Dzięki juz znam IP, znalazłem go też w DSL monitorze, dodawanym do neostrady, a własciwie domsterowników modemu.Dzięki za wszystko.

(system) #12

Poza tym sam fakt, że info było po angielsku świadczy o tym, że to sciema. Bo obywatel Polski nie ma obowiazku znać zadnego jezyk obcego. W KRP jest zapisane jedyne, że musis dbać o kulturę języka ojczystego (co nawet sugeruje, że nie musi go znać, bo jak w ogóle nie mówi - nie popełnia przestepstwa).

Reasumując - ta wiadomosc musiałaby byc po polsku, aby w ogóle miała racje bytu.

(Kos@) #13

Rozumiem,

jednak po co ktoś miałby zadawac sobie trudu aby pisać to po angielsku?

poza tym co za obcokrajowiec (który mógłby teoretycznie to napisać) miałby nadawać tytuł "TPNET"(skąd taki pomysł)?

A ten komunikat wyswietlił mi sie jeszcze raz gdy byłem na tamtej stronce. Nie sądze aby był autentyczny bo jego treść była identyczna a mój IP sie zmienił.

(inż. Piniol) #14

Moze tytul okienka jest skads pobierany, albo cus takiego :slight_smile: