Ważne! Hub USB

(Jacob) #1

Witam!

Mam w domu Netbooka z trzema portami USB - niestety bardzo często służy mi on do kopiowania plików z dysków przenośnych i często zdarza się, że liczba trzech USB jest bardzo mała. Poszukuję profesjonalnego huba - takiego który nie będzie zwalniał przesyłu danych i w miarę możliwości nie będzie powodował spowolnienia systemu

Do portów USB podpinam dość dużo sprzętów - nagrywarkę, dysk przenośny, pendrive, mysz i klawiaturę - jednakże uważam, że wystarczy mi rozgałęźnik do 4 portów . To jednak na czym dodatkowo mi zależy na tym, żeby porty USB były od siebie oddalone - tak, żebym realnie mógł wpiąć 4 urządzenia.

Aha - jeden z takich rozgałęźników spalił mi kiedyś gniazdo USB w komputerze - dlatego chciałbym taki model (o ile oczywiście istnieje), żeby był w miarę bezpieczny dla laptopa...

(Krzkaczor) #2

No raczej jak podepniesz 4 dyski zewnętrzne zasilane przez usb to trudno żeby sie nie spalił :wink: raczej uważaj podczas podpinania większej ilości urządzeń do tego USB.

(Longhorn2009) #3

W takim razie szukaj hubów aktywnych, czyli z dodatkowym zasilaniem. Wtedy masz większość pewność, że nie uszkodzi ci on sprzętu z powodu braku prądu.

(Extremeze) #4

http://www.allegro.pl/item538579915_hub ... epszy.html

Może takie coś powinno zdać test.

(Jacob) #5

Nie do końca rozumiem jak mogę uważać... to chyba nic trudnego?

http://www.allegro.pl/item544555919_pentagram_usb_hub_2_0_aktywny_480mb_s_hit_wys_24h.html- co myślicie o takim czymś? Warto w coś takiego inwestować?

(dudpis) #6

Chodzi o to, że jak do jednego portu podłączysz przez rozgałęźnik pare urządzeń, to możesz go spalić. Z portu wychodzi napięcie 5V, jeżeli podpniesz 3 urządzonka to jest 15 V i może nastąpić przeciążenie źródła. Dlatego więc ten hub ma mieć swoje zasilanie.

PS. Pentagram to dobra firma.

(Jacob) #7

No.. a możecie powiedzieć mi jeszcze jedno

Bo dowiedziałem się, że USB AKTYWNY może spalić (i w jednym przypadku spalił) płytę główną komputera? Możecie mi nieco więcej powiedzieć o ryzyku użytkowania aktywnych USB, no i w ogóle czym są takowe Aktywne USB...?

(dudpis) #8

No aktywne usb to tak jak ten Hub co podałeś też jest aktywny, czyli mają swoje zasilanie. Ja bardziej bym sie skłaniał, że nie aktywny mógł spalić, a nie aktywny. Poczekajmy na odp innych użytkowników.

(Jacob) #9

ok... czekamy...