Ważność kluczy z msdn

Witam.

Mam z uczelni klucze do Windows XP i Vist-y i jestem ciekaw czy klucze uzyskane z msnd są ważne po ukończeniu nauki w danej placówce? czy przez okres nauki na wszystkich uczelniach? no i czy po ukończeniu studiów dalej są legalne?

hmmm kiedyś o tym czytałem i wyczytałem, że po zakończeniu nauki jest legalny do formatu dysku. Kończysz naukę to go używasz, ale po formacie jest już nielegalny.

Jak byś znalazł artykuł który czytałeś na ten temat był bym bardzo wdzięczny bo ja nie mogę nic znaleźć :wink:

shadow187 ,

prawdopodobnie dostaniesz licencję od osoby, która zajmuje się dystrybucją loginów do MSDNAA. Ja dostałem.

W dokumencie Student Use Agreement jest napisane:

d2e5d769f3c1193b.png

(taka jakość, bo skanowałem ze zmasakrowanej kartki :smiley: )

Słyszałem, że po zakończeniu studiów nie można pobierać żadnych aktualizacji do oprogramowania (z programu AA), które jest zainstalowane na komputerze, jeżeli się chce pozostać całkowicie legalnym i nie złamać licencji. Można dalej korzystać z programów, ale nie można zainstalować ich na świeżo formatowanym kompie. Sądzę, że 3cia kropka w Usage Guidelines to właśnie znaczy.

Na tej stronie znajdziesz pewnie odpowiedzi na inne pytania związane z AA

http://www.microsoft.com/poland/edukacja/msdn_aa.mspx

R.

Dzięki wielkie. No to faktycznie wychodzi na to że po zakończeniu studiów można mieć legalnie do 1 formata. Tylko ciekawe jak to stwierdzi policja czy był po formacie instalowany :smiley:

Policja stwierdzi bardzo prosto. Wystarczy w wierszu poleceń wpisać systeminfo i tam wszystko pisze kiedy był instalowany ostatnio Windows. Policja porówna datę ukończenia studiów z datą instalacji systemu i ciupa gwarantowana :stuck_out_tongue:

Pamiętaj że zawsze można datę instalacji zmienić. Więc nie tak prosto. :smiley:

O tym akurat nie wiem bo się nie interesowałem.