Ważność kluczy z msdn

(shadow187) #1

Witam.

Mam z uczelni klucze do Windows XP i Vist-y i jestem ciekaw czy klucze uzyskane z msnd są ważne po ukończeniu nauki w danej placówce? czy przez okres nauki na wszystkich uczelniach? no i czy po ukończeniu studiów dalej są legalne?

(Marcindodo) #2

hmmm kiedyś o tym czytałem i wyczytałem, że po zakończeniu nauki jest legalny do formatu dysku. Kończysz naukę to go używasz, ale po formacie jest już nielegalny.

(shadow187) #3

Jak byś znalazł artykuł który czytałeś na ten temat był bym bardzo wdzięczny bo ja nie mogę nic znaleźć :wink:

(rafi84tek) #4

shadow187 ,

prawdopodobnie dostaniesz licencję od osoby, która zajmuje się dystrybucją loginów do MSDNAA. Ja dostałem.

W dokumencie Student Use Agreement jest napisane:

d2e5d769f3c1193b.png

(taka jakość, bo skanowałem ze zmasakrowanej kartki :smiley: )

Słyszałem, że po zakończeniu studiów nie można pobierać żadnych aktualizacji do oprogramowania (z programu AA), które jest zainstalowane na komputerze, jeżeli się chce pozostać całkowicie legalnym i nie złamać licencji. Można dalej korzystać z programów, ale nie można zainstalować ich na świeżo formatowanym kompie. Sądzę, że 3cia kropka w Usage Guidelines to właśnie znaczy.

Na tej stronie znajdziesz pewnie odpowiedzi na inne pytania związane z AA

R.

(shadow187) #5

Dzięki wielkie. No to faktycznie wychodzi na to że po zakończeniu studiów można mieć legalnie do 1 formata. Tylko ciekawe jak to stwierdzi policja czy był po formacie instalowany :smiley:

(Ed S) #6

Policja stwierdzi bardzo prosto. Wystarczy w wierszu poleceń wpisać systeminfo i tam wszystko pisze kiedy był instalowany ostatnio Windows. Policja porówna datę ukończenia studiów z datą instalacji systemu i ciupa gwarantowana :stuck_out_tongue:

(shadow187) #7

Pamiętaj że zawsze można datę instalacji zmienić. Więc nie tak prosto. :smiley:

(Ed S) #8

O tym akurat nie wiem bo się nie interesowałem.