Ważny artykuł -przeczytajcie i radzcie-nie ma odwrotu -vista

Ważna informacja dla osób, które planują zakup systemu Windows Vista w wersji uaktualnienia. Według nowej licencji firmy Microsoft, po instalacji oprogramowania ich klucz do systemu Windows XP zostanie unieważniony. Nie będą oni w stanie użyć go zarówno do instalacji Windows XP na innym komputerze jak i do zainstalowania tego systemu obok Windows Vista. Próba aktywacji takiego systemu operacyjnego zakończy się niepowodzeniem.

Oto cytat z polskiej wersji licencji, „UAKTUALNIENIA. Aby używać oprogramowania uaktualnionego, muszą Państwo najpierw korzystać z licencji na oprogramowanie, które kwalifikuje się do uzyskania uaktualnienia. Po dokonaniu uaktualnienia niniejsza umowa zastępuje umowę dotyczącą oprogramowania, które podlegało uaktualnieniu. Po dokonaniu uaktualnienia nie mogą Państwo już używać oprogramowania, które podlegało uaktualnieniu.”

Nowa decyzja Microsoft jest naprawdę bardzo zaskakująca, bo co użytkownik ma zrobić w przypadku kiedy będzie chciał powrócić do starego systemu?