Wbór telefonu nokia c7

Witam, planuję kupić telefon NOKIA c7, mam do wydania około 1000zł ± , może coś innego polecacie i co myślicie o tym telefonie,?

Mam Nokie C7, kupiłem ją w promocji za 1zł celem odsprzedania lub zamiany na coś z androidem. Zamieniłem się na HTC Desire ze znajomym, po tygodniu prosiłem żeby zwrócił mi nokie z powrotem. Jest kilka denerwujących rzeczy jak choćby idiotyczne umiejscowienie slotu na kartę pamięci ale da się przeżyć. Po zainstalowaniu SPB Mobile Shell telefon jest super wygodny w użytkowaniu a teraz jeszcze tylko pozostaje czekać na finalną wersję symbiana belle bo to co jest w sieci to narazie pre-alpha.

Ja bym na twoim miejscu zmienił na coś z tego:

-htc desire z

-lg p970

-motorola defy

Android wg mnie jest lepszym systemem niż symbian z którego wszyscy producenci rezygnowali prócz nokii

ja wole cos nokii,

To może n8 cię zainteresuje :slight_smile:

bardzo fajny telefon, ale chyba trochę za drogi, ale jak bym miał dokładać pieniędzy, to bym myślał o nokii x7, warto?

pob1em23 ,

Zwóć uwagę, że Nokia C7 to “uboższa” wersja modelu N8.

Poza aparatem fotograficznym i wbudowaną pamięcią oraz

oczywiście design’em praktycznie nie ma różnic między tymi telefonami.

no właśnie, a przy tym spora różnica cen, wiec wiadomo co opłacalniejsze

Ja odradzam kupowania teraz telefonów Nokii, ponieważ teraz Nokia już nie króluje tak jak kiedyś, strasznie ubogi ten Symbian. Trochę bym poczekał na jego nową wersję, lub na telefony Nokii z systemem Windows Phone 7. Teraz radzę brać coś z Androidem.

Czy telefon musi być nowy, czy może być używany? Czy telefon może być kupiony przez neta, Allegro lub inne sklepy?

Za taką cenę polecam:

Samsunga Galaxy S: http://www.ceneo.pl/7659264 1089,00 zł

Czemu? Ponieważ za taką cenę jest dobrym telefonem z dobrym GPU. Szybki, ładne zdjęcia robi i posiada ładny duży ekran.

ew może być kupiony używany np przez allegro, ale wole jednak nowy, w dużym sklepie, teraz mam nokie 5530, też z symbianem i nie narzekam, tyle że słabe parametry i na coś mocniejszego chce wymienić

Ja też bym nie inwestował w telefon z symbianem bym brał coś z androidem,iosem,windows phone 7 lub badą ale to w ostateczności ale i tak system jest lepszy od wysłużonego symbiana.

Wysłużony to nie jest dla mnie argument do odradzania Symbiana.

Argumentem jest np. brak wsparcia albo, że już nie robią na niego softu a to akurat prawdą by nie było.

Jeśli autor postu nie ma zamiaru zastępować telefonem telewizji, komputera i zestawu Hi-Fi to Symbian nadal jest w grze.

Symbian to trochę specyficzny system, bardziej dopracowany i przewidywalny i dla ludzi bardziej ogarniętych, ale i dla tych którzy po prostu lubią klasykę.

Moim zdaniem trochę trudniej go zepsuć.

Co do parametrów telefonów z Symbianem, nie ma co oczekiwać dwurdzeniowych cudów bo Symbian po prostu ich nie potrzebuje :wink:

Rozumie zauroczenie Androidem ale to jest system, który w końcu się znudzi a Symbian był, jest i będzie, poza tym ma kto o niego dbać tak samo jak o WP7 czy iOS.

Soft pod Symbiana robią, ale strasznie wolno, bo nie łatwo się programuje na tą platformę. Co do softu to zależy też od wersji Symbiana, soft ze starszej wersji już nie pasuje pod nową i odwrotnie. No i nie jest go dużo.

W takim razie zaproponowałbym Nokię 3310, podstawowe funkcje, dzwonienie, SMS-owanie, i kilka innych bajerów. W tych czasach moim zdaniem telefonu nie kupuje się tylko do dzwonienia i SMS-owania.

Co masz na myśli, że jest bardziej dopracowany niż inne systemy? W domu mam trzy Nokie z Symbianem, na każdej z nich system często się wiesza, prawdopodobnie przez to, że Nokia żałuje dołożyć RAM’u. Otworzę przeglądarkę odtwarzacz muzyczny i telefon zaczyna się ‘pocić’. Telefon czasem się resetuje jak mu coś się nie spodoba, lub zawiesza na amen. Nie będę wspominał o dziesiątkach aktualizacji firmware’u, przy których dwa razy uwaliło mi telefon, na szczęście udało mi się go ożywić Phoenix’em. Ująłbym to tak, że jest to system dla ludzi mało doświadczonych. No proszę cię, klasykę? Świat idzie do przodu, jak chcą klasykę to niech kupią 3310. Pamiętam jak na Symbiana były wirusy co blokowały dostęp do telefonu.

Nie wiem skąd coś takiego przyszło ci do głowy. Ani w iOS, ani w Androidzie, czy też W7 użytkownik nie jest w stanie dotknąć plików systemowych, aby coś zepsuć. Chyba, że zrootuje/hackuje/jailbreakuje telefon i będzie grzebał tam gdzie nie powinien.

Może system nie potrzebuje dwurdzeniowego procesora, ale nowe gry tego wymagają, w dodatku Android u mnie na HD2 chodzi wyśmienicie na jedno rdzeniowym procesorze taktowanym na 245MHz.

Wątpię, aby Android się tak szybko znudził, jeśli tak się zdarzy na necie są setki rom’ów które można przystosować do własnych potrzeb. Jest on szybko rozwijany i to na różne urządzenia, telefony czy tez tablety. Symbian się znudził i to już dawno temu. Strasznie wolno ewoluuje. No właśnie, nikt o Symbiana nie dba bo jest on jednym z najnudniejszych zamkniętych systemów, na którym nic szczególnego nie można zrobić a programowanie jest żmudne.

Co do Nokii to powinni skupić się na RAM’ie, CPU i GPU zamiast bawić się w dodawanie aparatów z 12 megapikseli. No chyba że użytkownik ma zamiar drukować plakaty.

prosiłem o podanie mi tel z symbianem, do 1000zł,a nie o udowadnianie, który system jest lepszy, bo się o tym trochę nasłuchałem, i przy każdym systemie będą zadowoleni i odwrotnie, a ja już podjąłem decyzje co do systemu, i z tego co ja pamiętam to wydaję swoje pieniądze, a nie szanownych współrozmówców…

.

Zgadzam sie w 100% z wypowiedzia Dawida.

Symbian odchodzi juz do lamusa. Nie dosc ze mulowaty to brak wsparcia na dodatek. Android to przyszlosc. Wracajac do tematu. Za te pieniazki warto rozejrzec za Samsungiem Galaxy S, S5830 galaxy ace

Dodane 31.08.2011 (Śr) 9:14

Nokie sobie po prostu daruj. Za mniejsza kase mozna miec lepszy telefon od Nokii. Ceny telefonow firmy Nokia sa jak dla mnie zbyt pociagniete w gore jakby nie wiadomo co to bylo. Spore roznice cen mimo ze telefony innej firmy maja podobne lub takie same parametry a sa tansze. Kiedys nokia byla potega na rynku telefonow komorkowych a teraz to zwykly chlam. Ja swego czasu mialem nokie… Najgorzej wyrzucone w bloto pieniadze. Ciagle zwiechy, mulenie sie, wylaczanie. Mialem tego dosc. O 3 miesiace za dlugo go mialem. Jesli chcesz przeplacic i sie wkurzac to kup nokie, jesli dobrze chcesz wydac te pieniadze kup Galaxy S a nie bedziesz zalowac.

Jak tak chce tą nokię to niech kupuje niech tylko wie że za taką cenę może mieć coś lepszego :stuck_out_tongue: i do tego że za jakiś czas nokia może przestać wspierać symbiana ponieważ nawiązała współpracę z microsoftem :),wg mnie nokia jest obecnie dla ludzi którzy nie korzystają prawie z internetu,piszą smsy i dzwonią,robią zdjęcia,nie ma aż tak dużo aplikacji jak android,drogie są ich urządzenia i są złożone z takich sobie komponentów jedyne czym nokia swoich klientów przyciąga to np. 12 mpx aparat który może gorzej robi fotki od innego telefonu np. z 5 mpx bo te więcej mpx to tylko sztuczne powiększanie …

Nie wiesz to nie mów :roll:

Porównanie Nokia N8 vs lustrzanka http://komorkomania.pl/2010/11/19/nokia … na-galeria

Proponuje poczytać o aparacie 12Mpix Carl Zeiss stosowanym w N8, bo szczegółami różni się czymś więcej niż “powiększeniem” od 5Mpix w mojej 6220c.

Jak czytam to wszyscy piszą “miałem kiedyś Nokie i była beznadziejna, teraz mam tel.z androidem i jest o wiele szybsza, ma lepszy ekran i w ogóle jest naj”.

Można to przyrównać do takiego tekstu. Miałem kiedyś Audi 100, auto beznadziejne, zero wspomagania, diesel wolny że szok a silnik ponad dwa litry, zero elektryki, szyby na korbki. Teraz kupiłem sobie Daewoo Matiz. Pełna elektryka, wspomaganie, oszczędne, super się jeździ. Nie wiem jak ktoś może jeszcze kupować coś ze znaczkiem Audi, powinni już dawno zniknąć z rynku bo robią po prostu przestarzałe auta.

I tak wygląda wasza znajomość nowych modeli telefonów.

U mnie nokia się skończyła po modelu n95. Symbian jest już za innymi systemami za bardzo w tyle. Sądzę to samo co przedmówca. Kupić coś z systemem, który będzie żył, a nie pchać pieniędzy w coś co już leży w grobie.

pob1em23… no i na czym się skończyło ? Jaki wybór ?