Wbudować słownik?

Witam!

Mam wrażenie, że więcej niż połowa użytkowników forum popełnia błędy ortograficzne, gramatyczne i stylistyczne(rzadkość)więc może, by wbudować słownik do forum aby sami użytkownicy co piszą posty czy tematy, by sami poprawiali a nie moderatorzy czy administratorzy mają je wypominać :-x

Więc co wy na to?

The neo ale to już było :stuck_out_tongue:

Tak myślałem:(

Sorry za spam :stuck_out_tongue:

Mylisz się, popełnia je ok. 80% użytkowników :wink:. Po lekturze postów, które trafiły do JW Śmietnika łatwo można dojść do wniosku, że żaden słownik w niektórych przypadkach nie pomoże. Poza tym, niech każdy się trochę postara. Dysortograficy mogą wpisać najpierw treść swojego posta do edytora tekstu typu Word, OpenOffice.org Writer itd… Prawdziwy problem polega na tym, że niektórzy nie uznają interpunkcji albo nie mogą poświęcić 15zł na klawiaturę z dającym się wyłączyć Caps Lockiem.

albo w nowym firefoxie (rc cośtam) :stuck_out_tongue:

Jest sprawdzanie pisowni !

Jak jest błędne słowo to od razu je podkreśli :slight_smile:

Do Opery też da się doinstalować słownik, nie wiem czy do IE też się czegos takiego nie da doinstalować.

Ale fakt faktem, że jakby był taki słownik na forum to nikt nie musiał by się przejmować pluginami, czy sprawdzaniem tekstu w edytorze tekstu.

forum dp muli bez słownika ; ]

The neo , już nie raz było mówione, że nie bedzie juz żadnych zmian w tej wersji forum i Vortalu. Czekajmy więc na nowość :smiley:

No co ja to widze to jest przegłosowane, że na “TAK”:slight_smile:

Tylko nie wiem czy to wprowadzą(admini):frowning:

Słownika na pewno nie będzie w tej wersji forum z dwóch powodów:

  • do tej wersji forum nie będą wprowadzane żadne zmiany bo jest w przygotowaniu już nowa

A możesz mi powiedzieć kiedy ma wyjść nowa wersja forum?

I kiedy prace zostały rozpoczęte?

The neo ani w starej, ani w nowej wersji forum zadnego słownika nie będzie.

Czy zdajesz sobie sprawę ile zapytań do bazy będzie kierował taki mechanizm ??

Nie wiem:(

No ale wystarczył, by taki słownik co jest w Mozillie Firefox 2.0.

To już teraz wiesz

Widzę że nie masz bladego pojęcia na jakiej zasadzie działa PHP.

Jest to język skryptów wykonywanych po stronie serwera :!: :!:

Z naciskiem położonym na to ostatnie.

Więc słownik z liska albo i nawet podobny nie ma tutaj racji bytu.

Najlepiej zainstaluj sobie najnowszego Firefoksa - ma on wbudowany słownik. Słownik z Firefoksa oczywiście racji bytu nie ma. Można za to używać po prostu Firefoksa i ma się słownik z liska.

Na forum nie ma sensu instalować słownika bo obciąża bardzo serwer. Aby temu podołać to sprzęt musiałby byc bardzo wydajny no i łącze. Jak takiej mozliwosci nie ma to lepiej z tego zrezygnować.

Jak ktoś robi błędy to powinien zainstalować sobie (np ja :P) Firefox’ a 2.0 (stabilny i nie zostawia 600MB po kilku godzinach działania) lub 1.x.x.x z dodatkami i po problemie.

Ja mam słownik wbudowany w mozille :slight_smile:

Mam Operę + Aspella :stuck_out_tongue: (używam go od Opery 8.0), jedyne na co muszę uważać to styl pisania

Co do wprowadzenia słownika na forum: Nie