Wbudowana kamera internetowa nie działa

witam serdecznie!

mam problem z kamerką internetową. jak wspomniałem w tytule, chodzi o kamerę wbudowaną w notebooka. notebook MSI VR610.

ściągałem sterowniki, szukałem w menadżeże urządzeń…ręce opadają. chętnie zacznę wszystko krok po kroku, tylko chyba potrzebuję rady - od czego zacząć i w którą stronę zmierzać, żeby kamera działała…??

przyznam szczerze, że strasznie wpienia mnie, kiedy coś jest nie tak z notkiem, a w tym przypadku nie mogę pogawędzić na Skype tak, jak to wskazane, bo druga osoba mnie nie widzi…

może miał ktoś podobny problem i potrafi pomóc? będę szczerze zobowiązany za wszelkie przejawy zainteresowania tematem, za pomoc zaś dozgonnie wdzięczny!

z góry dzięki za wszystko, pozdrawiam!

ps.: zapomniałem dodać, że problemy pojawiły się po zainstalowaniu XP, poprzednio była Vista…ściągnąłem jednak stery pod XP i nadal lipa…help!!

Masz SP3 ?.Jeśli nie to ściągnij

I wszystko jasne poszukaj na allegro albo u siebie w sklepie dedykowanej płyty z xp-kiem do tego laptopa ( chodzi o to że część sterowników instaluje się podczasnstalacji xp-ka na laptopie i dlatego musisz mieć płytę z systemem detykowanym bo na zwykłym xp-ku może nie być i na pewno nie będzie tych sterów , i żaden sp3 ci w tym nie pomoże jak to napisał stalesz bo to bzdury co pisze miałem podobny problem u kolegi na laptopie HP bawiłem się z nimi ponad 24 godz gdzie instalacja i konfiguracja nie zajmuje mi więcej czasu jak 3 godz. Jeżeli nie znajdziesz dedykowanego xp-ka to vracaj na vistę bo to nie wina kamery tylko systemu.

obok klawisz power są takie przyciski .jeden jest od wifi jeden a przycisk p1 jest od kamery resztę nie pamiętam do czego są

Dodane 12.06.2009 (Pt) 23:28

co ty gadasz jeśli na stronie producenta są udostępnione sterowniki do XP pod tego laptopa to znaczy ze one są pod ten system i można śmiało instalować tym laptopie .nie trzeba szukać żadnej płytki dedykowanej .

lukaszczecin - jestes wielki!!

przyznam sie, ze dotad nie bawilem sie tymi “guzikami”, dlatego nawet mi do lba nie przyszlo zeby tu poszukac:) coz, czlowiek mylne zwierze…

dzieki Ci serdeczne!!

nie mniej jednak, dziekuje stalesz i kazek31 za probe i chec pomocy w ogole!

kamerka smiga jak przecinak:)

dzieki i pozdrawiam

DZIEKI LUKASZCZECIN!!:slight_smile:

ps.: nawet nie wiecie jaka mialem radoche i brecht przy okazji jak wcisnalem ten przyciask, a w rogu ekranu zobaczylem info o nowym sprzecie:D pozdro

ps. na forum używamy polskich znaków :smiley:

używamy, używamy, chyba, że strasznie nam się spieszy…:smiley:

Witam.Mam problem z kamerką w laptopie MSI CR610x.Nie mogę jej włączyć.Wyskakuje mi ‘‘błąd podglądu wideo’’. Mam windows xp professional z serwice pack3.Wgrywam wszystkie sterowniki z płyty jaką dostałem z laptopem i nic. Czy to wina systemu???