Wbudowana kamera internetowa odwrócona

Witam !!

Mój problem polega na tym, że zainstalowałem najnowszy system Windowsa 8 64 bitową na laptopie ASUS X52JE, a kamera internetowa wyświetla mnie do górymi nogami. Próbowałem instalować sterowniki z strony asusa, ale na windows 8 nie ma, więc ściągałem stery do windowsa 7. Menadżer urządzeń pokazuję, że to jest USB CAMERA 2.0, EVERSET nie wykrywa tego urządzenia. Co mam zrobić, żeby rozmawiać przez skypa normalnie ? Czyli żeby obraz nie wywracał mnie do górymi nogami ??

Na stronie Asusa zawszę są 2 lub 3 wersje sterownika do kamerki i tylko 1 jest właściwy więc wypróbuj każdy

Niewłaściwy zapewne się w ogóle nie zainstaluje

Jeżeli jednak zainstalujesz właściwy i obraz będzie nadal odwrotnie to będzie trzeba poszukać jakiegoś softu który obróci obraz np. ManyCam , w tym programie obrócisz obraz

Taa, 3 sterowniki instalują się bez problemu z tym samym wskutkiem. Zainstalowałem ManyCam, wszystko super, obraz się odwraca, ale ja chciałbym pogadać przez skypa to mi pokazuję program, że inny program używa kamery i proszę go wyłaczyć, więc mam problem…

W ustawieniach Skypa w miejscu wyboru kamery ustawiasz kamerkę ManyCam

Łał działa, do skypa była mi konieczna ta kamera. Dzięki wielkie za pomoc. Wielki plus.