Wbudowana kamera. Problem

Witam wszystkich,

Temat dość niestandardowy aczkolwiek wierzę, iż ktoś będzie umiał mi pomóc.

Mianowicie mam problem z kamerą wbudowaną w laptopa Lenovo IdeaPad Y530. Owszem działa, ale strasznie wolno. Powiedziałbym, że jest to pare fpsów, bardziej przypomina to szybki pokaz slajdów niż kamerę. W dodatku obraz jest trochę rozmyty, widać wyraźne opóźnienie.

Gdy laptop był nowy i posiadał swój pierwotny system operacyjny - Viste w wersji HP (32 bity), kamera działała dobrze, płynnie, obraz był znacznie lepszy, taki jak można było oczekiwać. Potem na komputerze był linuks - Ubuntu - i kamera również działała dobrze, jednakże w rozdzielczości maksymalnej ciut gorzej (w VGA superpłynnie, w wyższej poprostu coś go przycinało). Teraz mam Windows 7 Professional w wersji 32 bity, sterowniki pobrane i zainstalowane z oficjalnej strony Lenovo i działa tak jak opisałem na początku - źle i niezadowalająco.

To może być kwestia sterowników, albo jakiegoś przyśpieszenia sprzętowego/systemowego. Nie wiem.

Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Dziękuje z góry za pomoc,

Macenty

Jeśli możesz, użyj do tej kamery posiadanych przez Ciebie sterowników od Visty. Być może te pobrane z oficjalnej strony Lenovo nie są jednak najwłaściwsze i stąd masz takie efekty.

Macenty , nazwij temat konkretnie. Inaczej temat zostanie usunięty. Przeczytaj regulamin forum