Wbudowana karta dźwiękowa


(Pawelpz) #1

Witam!

Mam problem. Zainstalowałem Windows Vista i nie dzieją mi dźwięki, tzn. raz dziają a raz nie. Mam płytę główną Asus P5P800 i tam wbudowaną kartę dźwiękową Sound Blaster live! . Na początku po instalacji system nie było w ogóle dźwięku. Szukałem sterwników na Viste ale nie mogłem znaleźć. Jakoś systemowym menadżerem urządzeń znalazłem przez "aktualizowanie sterowników" niby działo... a jednak nie. np. włączam media playera i jakąs piosenke i nic nie slychac. nawet nie rusza sie pasek postepu. moze po 2 dniach przyszla jakas aktualizacja cos z tym sound blaster live... ale nie da sie zainstalowc - wyskakuje błąd i lipa. Co robić? Da się jakoś te sterowniki ręcznie zainstalować? A moze to nie wina sterownikow?

Prosze o pomoc.


(system) #2

Stawiałbym w 75% na sterownik i ewentualnie w 24% na defekt płyty. 1% to inne.

Problem może być też ze sposobem instalacji sterowników.

U znajomego włożyliśmy do napędu płytę ze sterownikami do płyty głównej (w tym dźwięku) i Vista się pluje, że nie chce mieć instalowanych sterów w ten sposób. Potem jednak wyskoczyło okno z propozycją, czy jednak chcemy zainstalować, mimo to. Daliśmy, że tak i... wszystko się sypało.

Wywaliliśmy ten sterownik i teraz kazaliśmy szukać systemowi sterownika pokazując jako lokalizację płytę ze sterami. I w ten sposób było wszystko OK.


(Pawelpz) #3

no też tak zrobiłem. Myslalem ze jest wszystko ok, ale ten dzwiek jakos dziko dziala. czasem jest, czasem nie ma. np. czasem wlaczam kompa to jakies tam dziwieki sa/ chce cos pozniej wlaczycz (film, muzyke, gre, nawet systemowych tych nie mam popiardow) to wtedy juz lipa nie ma glosu ;/