Wbudowany czytnik kart - Jednorazowe czytanie karty

Witam :D.

Mam problem z wewnętrznym czytnikiem kart IBOX w komputerze. Czytnik działa jednorazowo. Bezpiecznie usuwam tą kartę za pomocą ikonki na pasku. Wsadzam inną kartę i komputer nie widzi karty. Z zewnętrznymi czytnikami nie było takich problemów.

Dodam, że kartę czytnik widzi po ponownym restarcie. (Posiadam: Win7 Ultimate 64bit)

Wiecie może gdzie trzeba pogrzebać w ustawieniach by naprawić ten problem???

 

Przeinstaluj sterowniki do tego czytnika.

Jak pierwszy raz podpiąłem czytnik to sterowniki zainstalowały się same ale po próbuje odłączyć podłączyć jeszcze raz i przeinstalować stery. Dzięki za pomysł.

Jeszcze jakieś pomysły???

Usuwasz cały czytnik przez co potrzebny jest reset żeby się uruchomił. Nie usuwaj tylko po prostu wyciągaj kartę z czytnika. Pamiętaj tylko żeby nie robić tego podczas jakiś operacji na plikach tam się znajdujących ponieważ mogą zostać trwale uszkodzone.

W Menadżerze urządzeń w USB(Wszystkie porty USB)>Właściwości>Zarządzanie energią.

Odznaczyłem “Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii” i walnąłem reset kompa. 

Jestem szokowany :D.

Działa :D.

 

Jeśli chcecie aby ta metoda zadziałała, musicie wejść w Mój komputer/Komputer i wtedy na Dysku wymiennym(Czytniku Kart) klikamy Prawym Przyciskiem Myszki>Wysuń. 

Nigdy nie klikajcie Bezpieczne usuwanie sprzętu na pasku zadań, bo wtedy wyłączy się czytnik.

Temat do zamknięcia :).