Wbudowany mikrofon na działa po podłaczeniu słuchawek

Witam, niedawno kupiłem nowego Lenovo g580. Posiada wejście słuchawkowo-mikrofonowe i sytuacja z którą nie umiem sobie poradzić to:

podłączam słuchawki (bez mikrofonu) i chcę używać wbudowanego mikrofonu ale on nie działa. Ani na skype, ani w programach do nagrywania wokali ani w grze itd…

Jakieś pomysły lub porady?

A jak wyjmiesz wtyczkę słuchawek to mikrofon działa?

Wejdź w panel sterowania, dźwięk, i zobacz, czy masz tam możliwość wyboru mikrofonu.

  1. Po wyjęciu miniJacka mikrofon działa.

  2. Jest taka możliwość, wybrałem mikrofon wbudowany, podgłosiłem ale dalej nic nie jest rejestrowane.

Coś mi się wydaje, że informatycy albo o tym zapomnieli albo to było ich celem. . .

Teraz gdybam, bo tam jest jakieś zamontowane dziwne gniazdo Combo - wszystko w jednym?

  • i tak, albo po włożeniu wtyczki mechanicznie gniazdo rozłącza głośniki i mikrofon i wtedy trzeba stosować słuchawki z mikrofonem?

  • albo problem jest w ustawieniach sterownika dźwięku?

  • tu muszą się wypowiedzieć użytkownicy tego laptopa lub szukaj w sieci odpowiedzi.

Wejdź w Panel Sterowania :arrow: Menedżer Realtek HD Audio :arrow: Zaawansowane Ustawienia Urządzenia, i wybierz w ustawieniach nagrywania

:arrow: Oddzielenie wszystkich gniazd wejścia, jako niezależnych urządzeń wejścia.

:arrow: Jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku, to kliknij opcję w/w ustawieniach , Równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio,

w przednich i tylnych urządzeniach wyjścia". Daj znać, czy pomogłem, albo nakierowałem na rozwiązanie.