Wbudowany router w antenie parabolicznej

(Krasenko) #1

Mam nastepujacy problem:posiadam antene paraboliczna Parabolic Interline 2.4 GHz wraz z wbudowanym za antena konfigurowalnym routerem, ktory posiada wejscie od zasilania, RJ45 i zlacze koncentryczne charakterystyczne dla wirelessowych anten (dokladnej nazwy nie pamietam). Problem istnieje w niemoznosci dobrania sie do konfiguracji owego routera za antena,przez co nie mozna nawet przeskanowac okolicznych sieci ze wzgledu na polaczenie routera za antena i komputera za pomoca kabla UTP, a nie jak w wiekszosci polaczen anteny i karty WLAN za pomoca koncentryka. Ogolnie to pierwszy raz spotykam sie z takim polaczeniem anteny i routera, moze jest to spowodowane niechecia do przesylania danych koncentrykami, moze czym innym. Stad nasuwa sie pytanie: w jaki sposob dostac sie do konfiguracji z komputera poprzez kabel UTP takiego routera? Moze ktos z Was spotkal sie z podobnym zastosowaniem i wie jak to zrobic. Probowalem poleceniem tracert znalezc adres tego routera lecz wyglada na to ze jest on przezroczysty.

(Bogna2009) #2

Jakiej firmy masz oświetlacz do tej paraboli ?

Parabole stosuje się na odległości rzędu kilku km co najmniej także nie wiem jaką masz odległość od nadajnika.

Takie instalacje stosuje się jeśli konwencjonalna metoda (antena i ciągnięcie kabla h155 do karty w domu) nie może zostac wykorzystana ze względu na znaczną odległość umiejscowienia anteny - kabel h155 ma bardzo dużą tłumienność rzędu 0.5 db/m oraz trochę kosztuje więc jest to nieopłacalne.

Do menu dostajesz się normalnie wchodząc w przeglądarkę :wink:

(Krasenko) #3

Oswietlacz - czyli wirelessowy odpowiednik konwertera LNB w przypadku anten do TvSat? Jesli tak to firme moze uda mi sie dostrzec jutro, dzisiaj probowalem dotrzec do anteny,ale mam do przejscia po dachu do niej ze 4 metry, dodatkowo po dachu z 15 centymetrowa warstwa sniegu i dymem z komina bijacym w twarz, takze wolalem nie ryzykowac :slight_smile: To ze konfiguruje sie przez przegladarke to dobrze wiem, ale problemem jest jakie IP ma router na antenie, bo jak pisalem wczesniej w tracert'cie jest on niewidoczny. Pewnie potrzebny tez bedzie reset tego routera,bo porzucilem starego ISP, ktory pewnie nalozyl na niego jakies hasla.Takze jakie sa sposoby na zdobycie IP tego routera?

(Bogna2009) #4

Jesli router jest ustawiony jako bridge to będzie niewidoczny, wg. mnie to powinieneś zrobić reset i po sprawie :wink:

Pytanie czy masz oświetlacz + ap w puszce czy też może rozwiązanie dedykowane jak np. ubiquiti bullet (oświetlacz+puszka+ap w jednym) - tak czy owak działanie takie samo.

(Krasenko) #5

Z tego co widzialem to router/most znajduje sie za czasza anteny. Jakie moze byc jego domyslne IP?

(Bogna2009) #6

A komputer do którego masz podłączone urządzenie - pobiera IP automatycznie czy masz wpisane ręcznie ?

(Krasenko) #7

aktualnie mam podlaczony kabel do swojego routera, z manualnie ustawionym adresem, DHCP nie dziala. Dzisiaj poprobuje adresow typu 192.168.x.1, moze ktorys bedzie pasowal, bo pewnie domyslnie ustawiony jest jeden z nich

(Bogna2009) #8

A jaki masz IP wewn.