Wbudowany router w antenie parabolicznej

Mam nastepujacy problem:posiadam antene paraboliczna Parabolic Interline 2.4 GHz wraz z wbudowanym za antena konfigurowalnym routerem, ktory posiada wejscie od zasilania, RJ45 i zlacze koncentryczne charakterystyczne dla wirelessowych anten (dokladnej nazwy nie pamietam). Problem istnieje w niemoznosci dobrania sie do konfiguracji owego routera za antena,przez co nie mozna nawet przeskanowac okolicznych sieci ze wzgledu na polaczenie routera za antena i komputera za pomoca kabla UTP, a nie jak w wiekszosci polaczen anteny i karty WLAN za pomoca koncentryka. Ogolnie to pierwszy raz spotykam sie z takim polaczeniem anteny i routera, moze jest to spowodowane niechecia do przesylania danych koncentrykami, moze czym innym. Stad nasuwa sie pytanie: w jaki sposob dostac sie do konfiguracji z komputera poprzez kabel UTP takiego routera? Moze ktos z Was spotkal sie z podobnym zastosowaniem i wie jak to zrobic. Probowalem poleceniem tracert znalezc adres tego routera lecz wyglada na to ze jest on przezroczysty.

Jakiej firmy masz oświetlacz do tej paraboli ?

Parabole stosuje się na odległości rzędu kilku km co najmniej także nie wiem jaką masz odległość od nadajnika.

Takie instalacje stosuje się jeśli konwencjonalna metoda (antena i ciągnięcie kabla h155 do karty w domu) nie może zostac wykorzystana ze względu na znaczną odległość umiejscowienia anteny - kabel h155 ma bardzo dużą tłumienność rzędu 0.5 db/m oraz trochę kosztuje więc jest to nieopłacalne.

Do menu dostajesz się normalnie wchodząc w przeglądarkę :wink:

Oswietlacz - czyli wirelessowy odpowiednik konwertera LNB w przypadku anten do TvSat? Jesli tak to firme moze uda mi sie dostrzec jutro, dzisiaj probowalem dotrzec do anteny,ale mam do przejscia po dachu do niej ze 4 metry, dodatkowo po dachu z 15 centymetrowa warstwa sniegu i dymem z komina bijacym w twarz, takze wolalem nie ryzykowac :slight_smile: To ze konfiguruje sie przez przegladarke to dobrze wiem, ale problemem jest jakie IP ma router na antenie, bo jak pisalem wczesniej w tracert’cie jest on niewidoczny. Pewnie potrzebny tez bedzie reset tego routera,bo porzucilem starego ISP, ktory pewnie nalozyl na niego jakies hasla.Takze jakie sa sposoby na zdobycie IP tego routera?

Jesli router jest ustawiony jako bridge to będzie niewidoczny, wg. mnie to powinieneś zrobić reset i po sprawie :wink:

Pytanie czy masz oświetlacz + ap w puszce czy też może rozwiązanie dedykowane jak np. ubiquiti bullet (oświetlacz+puszka+ap w jednym) - tak czy owak działanie takie samo.

Z tego co widzialem to router/most znajduje sie za czasza anteny. Jakie moze byc jego domyslne IP?

A komputer do którego masz podłączone urządzenie - pobiera IP automatycznie czy masz wpisane ręcznie ?

aktualnie mam podlaczony kabel do swojego routera, z manualnie ustawionym adresem, DHCP nie dziala. Dzisiaj poprobuje adresow typu 192.168.x.1, moze ktorys bedzie pasowal, bo pewnie domyslnie ustawiony jest jeden z nich

A jaki masz IP wewn.