WC - Chłodzenie wodne do 600zł

Witam!

Noszę się z poważnym zamiarem kupna chłodzenia wodnego, ale mam pewne wymagania - mianowicie musi ono obejmować zarówno CPU, jak i GPU.

Nie znam się na chłodzeniu wodnym, bo nigdy nie nosiłem się z zamiarem kupna takowego, ale teraz chciałbym skorzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania.

Obecnie mam CPU: Scythe Infinty, GPU: ZM-900Cu, ale myślę, że WC da mi nowe możliwości.

Zastanawiałem się nad zestawami i nawet jeden mi się podoba:

THERMALTAKE BIGWATER 745 za 389zł, ale nie ma chłodzenia na GPU.

Oczywiście w grę wchodzi składanie własnego zestawu, ale albo części z Allegro, albo z tego sklepu: http://www.angela.pl/ bo jestem z Wrocławia i do niego mam blisko.

Bardzo bym prosił o pomoc w tej sprawie - kwota to coś około 600zł.

ps. co muszę ewentualnie kupić, aby mieć kompletne chłodzenie wodne CPU i GPU (mam tu na myśli wszystko, łącznie z płynami)?

Witam.

Remix, też nad tym myśle… Zastanawiam się nad polską marką CPC

http://www.cpc.pl dokładnie nad tym zestawem http://www.cpc.pl/water9.php tylko jakoś nie umie w to uwierzyć, że to będzie takie dobre, jak to opisują.

Witam!

Coś mi te stronki nie działają.

Po krótkim zastanowieniu wprowadzam dwie innowacje do tematu:

  1. Suma może ulec zmianie jeśli zajdzie taka potrzeba, bo przecież mogę poczekać i uzbierać więcej kasy

  2. W grę wchodzi również sklep http://www.cooling.pl

Póki co wstępnie coś oglądałem i powiedzcie mi czy dreptam w dobrym kierunku?

Póki co zwróciłem uwagę na blok CPU, GPU i pompę, ale nadal nie wiem jaka chłodnica i węże oraz reszta oprzyrządowania.

Blok CPU: REALITYNET FROST 3 DUO za 119zł

Blok GPU: MCS ABADON GPU NK 12 za 135zł

Pompa: EHEIM 1046 za 165zł

Razem 419zł

Teraz spróbuj, poprawiłem te stronki

Witam!

Wizualnie to zbyt ciekawie się nie prezentuje… te bloki w środku są puste? Tak, że ciecz tylko wpływa i wypływa? Wyglądają jakby były bez żadnych dodatkowych zawirowań - jeśli tak to trochę lipa - no ale mogę się mylić.

Szczerze… wolę zapłacić więcej i kupić produkty znanych marek :slight_smile:

"We wszystkich blokach zastosowano unikalną, opatentowaną technologię gwarantującą doskonałą wymianę ciepła (turbulizatory powierzchniowe, falowy odpowiednik dyszy Venturiego).

Średnica zewnętrzna króćców 6 mm, długość 18 mm". Chyba nie jest pusty.

Ja też nie bardzo jestem do tego przekonany, tam piszą, że można do 2 tygodni produkt oddać.

mnie by szkoda było tyle kasy wydać, a efekty nie wydaje mi się żeby były dużo lepsze… masz bardzo dobre i ciche chłodzenie, chyba najwydajniejsze z powietrznych… opłaca się w ogóle wydawać kilkakrotnie więcej kasy dla być może kilkudziesięciu MHz?

Jeśli chłodzenie wodne przyniosło by zamierzone efekty, to te kilkadziesiąt zamienia się na kilkaset 8)

źle Ci się wydaje

nie znasz mocy chłodzenia cieczą, po za tym jest prawie bezgłośnie (zależy od modelu) no i nie potrzeba mieć wentylacji w obudowie (zależy jaki osprzęt), więc i nie ma problemu typu: przeczyść wiatrak…

Witam!

Co do przewiewu w budzie to bym zamontował 120mm wiatraki - jeden wciągający (odpowiednio ustawiony aby wiał na mostek i RAM i jeden wyciągający.

Chłodnica na zewnątrz z wielkim wiatrakiem i luzik - wtedy spokojnie 4GHz na procku pociągnę, tylko pamięci będę musiał zmienić, ale to w swoim czasie.

Ja myślę ze jak zastosujesz chłodzenie wodne to nie opłaca się już montować dwóch wiatraków. Na ramy kup również bloki wodne i podłącz do reszty.

a ja dalej podtrzymuję swoje zdanie… wolę już wydać ponad 100 na chłodzenie powietrzne niż kilka stówek dla 10% różnicy w taktowaniu… mój brat ma chłodzenie wodne, wprawdzie stare, kiedy jeszcze ceny tego ustrojstwa były astronomiczne :smiley: a co to znaczy chłodzenie wodne mój brat poznał jak się przeprowadzał i na szybcika przenosił kompa…

właśnie prawie bezgłośne… to może być i dobre powietrzne… z zalet wymieniłbym to że nie zagraca wnętrza kompa, no chyba że węże, za to zagraca okolice kompa :slight_smile: do tego jeśli chce się żeby było naprawdę wydajne to też trochę hałasuje… dla mnie to zabawka dla tych co chcą wycisnąć każy MHz bez względu na cenę…

CPC to totalny ■■■■, jakich malo, ludziska wyklinaja ich sprzet bo jest malo wydajny, lepsze chlodzenie powietrzem go bije na leb, do tego jakos materialow jest koszmarna!

jesli chodzi o www, o WC to polecam: http://www.mcs.pc.pl

A co z chipsetem? Masz pasywne jak będziesz chciał podkręcić proca to pewnie po jakimś czasie będzie trzeba zacząć podnosić napięcie, i wogle zacznie się podgrzewać w czasie podkręcania teraz jest pewnie chłodzony przy okazji chłodzenia proca.

Do mocniejszego podkręcania przydał by się DI, Azot itp. I nie wiem po co tak wysoko podkręcać 4000 Mhz. I sprawdź jak ten u15 trzyma na +12 tylko miernikiem, a nie Tagan musi być dobry (na Huntkeyu AP 350 W P4 poszedł na 6500 MHz i chyba tamta grupa kręciła jeszcze 7900 czy 7800 i zasiłka za 200 zł nie wybuchła), najnowszy everest pokaże napięcia.

Witam!

Asus P5B Deluxe ma dobre chłodzenie NB - jak coś wieje na ten radiator to NB ma około 32*C, jak podniosłem napięcie (gdy kręciłem do 3,6GHz) to NB miał 38*C, więc spoko.

Wiatraki i tak zamontuje, bo 120mm lub 140mm będą cichutkie, a przewiew w budzie będzie.

Nie chcę aż tak bardzo podkręcać, aby był mi potrzebny azot lub freon - wystarczy mi chłodzenie wodne.

600 czy 700zł to jest aż tak dużo, żebym sobie odmawiał korzyści płynących z używania chłodzenia wodnego.

Bloków na pamięci nie będę kupował, bo one się tak nie grzeją, teraz są lekko ciepłe (pewnie coś około 39*C) a są przetaktowane z 667 na 800 przy 2,15V (i tak dużo więcej z nich nie wycisnę, więc pewnie jak się zabiorę za bardziej konkretne podkręcanie procka to trzeba będzie je wymienić)

Póki co tylko GPU + CPU, jak będzie trzeba to rozbuduję zestaw o blok na NB.

ps. ktoś mi wreszcie odpowie, czy te podzespoły, które wybrałem to krok w dobrą stronę? a może ktoś ma jakieś inne propozycje?

przecież Ci podpowiadają ale Ty i tak wszystko wiesz lepiej więc … :stuck_out_tongue:

Witam!

Co mi podpowiadają?

O PCP? - daj spokój.

Ja bym chciał konkretne części, a nie stronki, bo stronki to ja znam, tylko nie wiem co wybrać.

ps. jak masz się tak wypowiadać to zachowaj to dla siebie i nie zaśmiecaj tematu, bo nie wprowadzasz nic nowego.

to forma zdania żądająca , tak jakby ktoś miał tu wręcz obowiązek napisania Ci co masz zastosować , przy próbie jakiejś rady krytykujesz ją uznając , że i tak to co sobie zaplanowałeś jest lepsze, ( nie podważam tu Twojej wiedzy ) kozakując przy tym. Odrobina pokory i słuchania czasem.

Witam!

To Ty to tak odbierasz, że to forma rozkazująca.

Jakiej rady? jakie krytyki? nie wiem o co Ci chodzi człowieku.

Nie wiesz co napisać, to nie pisz nic, a jak masz jakieś propozycje to chętnie poczytam.

Jak do tej pory to konkretnych propozycji dostałem dwie (jedna CPC i druga te trzy bloki), a pytanie, które zadałem nadal pozostaje bez odpowiedzi.

Zapytałem o konkretną sprawę i chciałbym uzyskać równie konkretną odpowiedź, a to, że sobie dyskutuję z Tobim to inna sprawa, on tylko poddał dyskusji sprawę chłodzenia NB.

I gwoli wyjaśnienia… ja sobie nic nie zaplanowałem, więc jak to może być lepsze? Podałem pewne przykładowe części z jednoczesnym zapytaniem czy to krok w dobrą stronę, jak nie wiesz to po prostu nic nie pisz, a jak Cie coś denerwuje to zwyczajnie nie zaglądaj do tego tematu - nikt Cie tu nie trzyma.

Wysmarowałeś drugi post, który kompletnie nic nie wnosi do tematu, a w dodatku mnie wciągasz w niepotrzebną wymianę zdań, zmuszając do odpowiadania.

nie czytasz uwaznie, daruj se chlopie cpc! !!