WC - Chłodzenie wodne do 600zł

(Remix) #1

Witam!

Noszę się z poważnym zamiarem kupna chłodzenia wodnego, ale mam pewne wymagania - mianowicie musi ono obejmować zarówno CPU, jak i GPU.

Nie znam się na chłodzeniu wodnym, bo nigdy nie nosiłem się z zamiarem kupna takowego, ale teraz chciałbym skorzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania.

Obecnie mam CPU: Scythe Infinty, GPU: ZM-900Cu, ale myślę, że WC da mi nowe możliwości.

Zastanawiałem się nad zestawami i nawet jeden mi się podoba:

THERMALTAKE BIGWATER 745 za 389zł, ale nie ma chłodzenia na GPU.

Oczywiście w grę wchodzi składanie własnego zestawu, ale albo części z Allegro, albo z tego sklepu: http://www.angela.pl/ bo jestem z Wrocławia i do niego mam blisko.

Bardzo bym prosił o pomoc w tej sprawie - kwota to coś około 600zł.

ps. co muszę ewentualnie kupić, aby mieć kompletne chłodzenie wodne CPU i GPU (mam tu na myśli wszystko, łącznie z płynami)?

(Grzesiekk) #2

Witam.

Remix, też nad tym myśle... Zastanawiam się nad polską marką CPC

http://www.cpc.pl dokładnie nad tym zestawem http://www.cpc.pl/water9.php tylko jakoś nie umie w to uwierzyć, że to będzie takie dobre, jak to opisują.

(Remix) #3

Witam!

Coś mi te stronki nie działają.

Po krótkim zastanowieniu wprowadzam dwie innowacje do tematu:

1. Suma może ulec zmianie jeśli zajdzie taka potrzeba, bo przecież mogę poczekać i uzbierać więcej kasy

2. W grę wchodzi również sklep http://www.cooling.pl

Póki co wstępnie coś oglądałem i powiedzcie mi czy dreptam w dobrym kierunku?

Póki co zwróciłem uwagę na blok CPU, GPU i pompę, ale nadal nie wiem jaka chłodnica i węże oraz reszta oprzyrządowania.

Blok CPU: REALITYNET FROST 3 DUO za 119zł

Blok GPU: MCS ABADON GPU NK 12 za 135zł

Pompa: EHEIM 1046 za 165zł

Razem 419zł

(Grzesiekk) #4

Teraz spróbuj, poprawiłem te stronki

(Remix) #5

Witam!

Wizualnie to zbyt ciekawie się nie prezentuje... te bloki w środku są puste? Tak, że ciecz tylko wpływa i wypływa? Wyglądają jakby były bez żadnych dodatkowych zawirowań - jeśli tak to trochę lipa - no ale mogę się mylić.

Szczerze... wolę zapłacić więcej i kupić produkty znanych marek :slight_smile:

(Grzesiekk) #6

"We wszystkich blokach zastosowano unikalną, opatentowaną technologię gwarantującą doskonałą wymianę ciepła (turbulizatory powierzchniowe, falowy odpowiednik dyszy Venturiego).

Średnica zewnętrzna króćców 6 mm, długość 18 mm". Chyba nie jest pusty.

Ja też nie bardzo jestem do tego przekonany, tam piszą, że można do 2 tygodni produkt oddać.

(Piojarek) #7

mnie by szkoda było tyle kasy wydać, a efekty nie wydaje mi się żeby były dużo lepsze... masz bardzo dobre i ciche chłodzenie, chyba najwydajniejsze z powietrznych... opłaca się w ogóle wydawać kilkakrotnie więcej kasy dla być może kilkudziesięciu MHz?

(Błażej) #8

Jeśli chłodzenie wodne przyniosło by zamierzone efekty, to te kilkadziesiąt zamienia się na kilkaset 8)

(Grzesiekk) #9

źle Ci się wydaje

nie znasz mocy chłodzenia cieczą, po za tym jest prawie bezgłośnie (zależy od modelu) no i nie potrzeba mieć wentylacji w obudowie (zależy jaki osprzęt), więc i nie ma problemu typu: przeczyść wiatrak....

(Remix) #10

Witam!

Co do przewiewu w budzie to bym zamontował 120mm wiatraki - jeden wciągający (odpowiednio ustawiony aby wiał na mostek i RAM i jeden wyciągający.

Chłodnica na zewnątrz z wielkim wiatrakiem i luzik - wtedy spokojnie 4GHz na procku pociągnę, tylko pamięci będę musiał zmienić, ale to w swoim czasie.

(system) #11

Ja myślę ze jak zastosujesz chłodzenie wodne to nie opłaca się już montować dwóch wiatraków. Na ramy kup również bloki wodne i podłącz do reszty.

(Piojarek) #12

a ja dalej podtrzymuję swoje zdanie... wolę już wydać ponad 100 na chłodzenie powietrzne niż kilka stówek dla 10% różnicy w taktowaniu... mój brat ma chłodzenie wodne, wprawdzie stare, kiedy jeszcze ceny tego ustrojstwa były astronomiczne :smiley: a co to znaczy chłodzenie wodne mój brat poznał jak się przeprowadzał i na szybcika przenosił kompa...

właśnie prawie bezgłośne... to może być i dobre powietrzne... z zalet wymieniłbym to że nie zagraca wnętrza kompa, no chyba że węże, za to zagraca okolice kompa :slight_smile: do tego jeśli chce się żeby było naprawdę wydajne to też trochę hałasuje... dla mnie to zabawka dla tych co chcą wycisnąć każy MHz bez względu na cenę...

(:: MARIO ::) #13

CPC to totalny SHIT, jakich malo, ludziska wyklinaja ich sprzet bo jest malo wydajny, lepsze chlodzenie powietrzem go bije na leb, do tego jakos materialow jest koszmarna!

jesli chodzi o www, o WC to polecam: http://www.mcs.pc.pl

(Michal Kolatek) #14

A co z chipsetem? Masz pasywne jak będziesz chciał podkręcić proca to pewnie po jakimś czasie będzie trzeba zacząć podnosić napięcie, i wogle zacznie się podgrzewać w czasie podkręcania teraz jest pewnie chłodzony przy okazji chłodzenia proca.

Do mocniejszego podkręcania przydał by się DI, Azot itp. I nie wiem po co tak wysoko podkręcać 4000 Mhz. I sprawdź jak ten u15 trzyma na +12 tylko miernikiem, a nie Tagan musi być dobry (na Huntkeyu AP 350 W P4 poszedł na 6500 MHz i chyba tamta grupa kręciła jeszcze 7900 czy 7800 i zasiłka za 200 zł nie wybuchła), najnowszy everest pokaże napięcia.

(Remix) #15

Witam!

Asus P5B Deluxe ma dobre chłodzenie NB - jak coś wieje na ten radiator to NB ma około 32*C, jak podniosłem napięcie (gdy kręciłem do 3,6GHz) to NB miał 38*C, więc spoko.

Wiatraki i tak zamontuje, bo 120mm lub 140mm będą cichutkie, a przewiew w budzie będzie.

Nie chcę aż tak bardzo podkręcać, aby był mi potrzebny azot lub freon - wystarczy mi chłodzenie wodne.

600 czy 700zł to jest aż tak dużo, żebym sobie odmawiał korzyści płynących z używania chłodzenia wodnego.

Bloków na pamięci nie będę kupował, bo one się tak nie grzeją, teraz są lekko ciepłe (pewnie coś około 39*C) a są przetaktowane z 667 na 800 przy 2,15V (i tak dużo więcej z nich nie wycisnę, więc pewnie jak się zabiorę za bardziej konkretne podkręcanie procka to trzeba będzie je wymienić)

Póki co tylko GPU + CPU, jak będzie trzeba to rozbuduję zestaw o blok na NB.

ps. ktoś mi wreszcie odpowie, czy te podzespoły, które wybrałem to krok w dobrą stronę? a może ktoś ma jakieś inne propozycje?

(system) #16

przecież Ci podpowiadają ale Ty i tak wszystko wiesz lepiej więc .......... :stuck_out_tongue:

(Remix) #17

Witam!

Co mi podpowiadają?

O PCP? - daj spokój.

Ja bym chciał konkretne części, a nie stronki, bo stronki to ja znam, tylko nie wiem co wybrać.

ps. jak masz się tak wypowiadać to zachowaj to dla siebie i nie zaśmiecaj tematu, bo nie wprowadzasz nic nowego.

(system) #18

to forma zdania żądająca , tak jakby ktoś miał tu wręcz obowiązek napisania Ci co masz zastosować , przy próbie jakiejś rady krytykujesz ją uznając , że i tak to co sobie zaplanowałeś jest lepsze, ( nie podważam tu Twojej wiedzy ) kozakując przy tym. Odrobina pokory i słuchania czasem.

(Remix) #19

Witam!

To Ty to tak odbierasz, że to forma rozkazująca.

Jakiej rady? jakie krytyki? nie wiem o co Ci chodzi człowieku.

Nie wiesz co napisać, to nie pisz nic, a jak masz jakieś propozycje to chętnie poczytam.

Jak do tej pory to konkretnych propozycji dostałem dwie (jedna CPC i druga te trzy bloki), a pytanie, które zadałem nadal pozostaje bez odpowiedzi.

Zapytałem o konkretną sprawę i chciałbym uzyskać równie konkretną odpowiedź, a to, że sobie dyskutuję z Tobim to inna sprawa, on tylko poddał dyskusji sprawę chłodzenia NB.

I gwoli wyjaśnienia... ja sobie nic nie zaplanowałem, więc jak to może być lepsze? Podałem pewne przykładowe części z jednoczesnym zapytaniem czy to krok w dobrą stronę, jak nie wiesz to po prostu nic nie pisz, a jak Cie coś denerwuje to zwyczajnie nie zaglądaj do tego tematu - nikt Cie tu nie trzyma.

Wysmarowałeś drugi post, który kompletnie nic nie wnosi do tematu, a w dodatku mnie wciągasz w niepotrzebną wymianę zdań, zmuszając do odpowiadania.

(:: MARIO ::) #20

nie czytasz uwaznie, daruj se chlopie cpc! !!