Wciąż restartujący się system po wyborze typu uruchomieni

(kkmks) #1

Otóż wszystko jest na zdjęciach, czy to jest problem z biosem płyty głównej ?

Bo coś jakby NVRAM się nie chciał wczytywać, przy wczytywaniu go jest bip.

Obrazki są robione kolejno, przy czym blue screen wczytuje się po 3-4 sec black screen'a i trwa dosłownie ułamek sekundy.

Dysk jest na 100% sprawny, testowałem na innym komputerze, grafika również.

Na przedostatnim screenie jest wybrany tryb awaryjny i pokazany ostatni sterownik jaki się ładował przed pojawieniem black screen'a i restartem.

https://picasaweb.google.com/koiskrzysztof/Komputer?authkey=Gv1sRgCMTggb7yt4KcugE

ps. proszę bez zbdnych komentarzy typu kup nowy komputer bo to nie mój sprzęt tylko sąsiadki, której na nowy sprzęt nie stać

(Pawel Pieczyrak) #2

Sprawdź pamięć RAM programem MemTest.

Gdy MemTest nie wykaże żadnych błędów to uruchom konsolę odzyskiwania z płyty botowanej systemu Windows XP i wpisz CHKDSK /F i sprawdź, czy nie będzie błędów. Jak wynik będzie pozytywny, to uruchom komputer jeszcze raz i w podczas instalacji, gdy instalator wykryje istniejącą już instalację systemu, wciśnij klawisz R i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

(kkmks) #3

TO NIE RAM

ram NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z MVRAM , BO MVRAM JEST W BIOSIE/PLYCIE

(Pawel Pieczyrak) #4

Nie krzycz na mnie.

A co Ci zaszkodzi sprawdzić ? Nie będziesz ręcznie sprawdzał każdej komórki tylko program za Ciebie to zrobi.

BlueScreen występuje po sekwencjach testowych, więc podejrzewam, że błąd występuje w systemie.

Skoro tak twierdzisz, że MVRAM jest w BIOS-ie, to wykonaj aktualizację BIOS-u.

(pawcio1212) #5

zacznijmy od początku kiedy ostatnio działał po czym przestał działać czy coś się innego działo

tak szybciej uda nam sie rozwiązać jak to powiesz

(kkmks) #6

już zrobiłem aktualizacje biosu, której z resztą chciałem uniknąć;wszystko poszło po tejże operacji.

dzięki za pomoc, a krzyczałem bo po co piszesz rzeczy jak nie wiesz o czym.

(Piotrkijak) #7

kkmks , znam ten błąd. Prawdopodobnie wirusy unieruchomiły system, ale sypnęła Ci się partycja systemowa. W tym wypadku najprościej będzie usunąć partycję, stworzyć ponowne, sformatować i wgrać Windowsa na nowo. Sprawdź też szerszą wtyczkę, która jest podłączona pod płytę główną, albowiem miałem taki przypadek, że nalot na stykach tejże wtyczki rónież powodował ten problem.