Wciąż restartujący się system po wyborze typu uruchomieni

Otóż wszystko jest na zdjęciach, czy to jest problem z biosem płyty głównej ?

Bo coś jakby NVRAM się nie chciał wczytywać, przy wczytywaniu go jest bip.

Obrazki są robione kolejno, przy czym blue screen wczytuje się po 3-4 sec black screen’a i trwa dosłownie ułamek sekundy.

Dysk jest na 100% sprawny, testowałem na innym komputerze, grafika również.

Na przedostatnim screenie jest wybrany tryb awaryjny i pokazany ostatni sterownik jaki się ładował przed pojawieniem black screen’a i restartem.

https://picasaweb.google.com/koiskrzysztof/Komputer?authkey=Gv1sRgCMTggb7yt4KcugE

ps. proszę bez zbdnych komentarzy typu kup nowy komputer bo to nie mój sprzęt tylko sąsiadki, której na nowy sprzęt nie stać

Sprawdź pamięć RAM programem MemTest.

Gdy MemTest nie wykaże żadnych błędów to uruchom konsolę odzyskiwania z płyty botowanej systemu Windows XP i wpisz CHKDSK /F i sprawdź, czy nie będzie błędów. Jak wynik będzie pozytywny, to uruchom komputer jeszcze raz i w podczas instalacji, gdy instalator wykryje istniejącą już instalację systemu, wciśnij klawisz R i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

TO NIE RAM

ram NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z MVRAM , BO MVRAM JEST W BIOSIE/PLYCIE

Nie krzycz na mnie.

A co Ci zaszkodzi sprawdzić ? Nie będziesz ręcznie sprawdzał każdej komórki tylko program za Ciebie to zrobi.

BlueScreen występuje po sekwencjach testowych, więc podejrzewam, że błąd występuje w systemie.

Skoro tak twierdzisz, że MVRAM jest w BIOS-ie, to wykonaj aktualizację BIOS-u.

zacznijmy od początku kiedy ostatnio działał po czym przestał działać czy coś się innego działo

tak szybciej uda nam sie rozwiązać jak to powiesz

już zrobiłem aktualizacje biosu, której z resztą chciałem uniknąć;wszystko poszło po tejże operacji.

dzięki za pomoc, a krzyczałem bo po co piszesz rzeczy jak nie wiesz o czym.

kkmks , znam ten błąd. Prawdopodobnie wirusy unieruchomiły system, ale sypnęła Ci się partycja systemowa. W tym wypadku najprościej będzie usunąć partycję, stworzyć ponowne, sformatować i wgrać Windowsa na nowo. Sprawdź też szerszą wtyczkę, która jest podłączona pod płytę główną, albowiem miałem taki przypadek, że nalot na stykach tejże wtyczki rónież powodował ten problem.