Wciąż ta sama tapeta ekranu logowania

(wysiek) #1

Witam. Dlaczego od dłuższego czasu mam wciąż tą samą tapetę ekranu logowania? W ustawieniach nic nie grzebałem, a do tej pory co parę dni tapeta sama mi się zmieniała automatycznie. Mam ustawione na centrum uwagi Windows - chodzi mi o te tapety ekranu logowania win 10. Nie chcę ustawiać swojej tapety. Podobały mi się te, które system sam mi co jakiś czas pokazywał…

(ArcanusPL) #2

Nigdy nie miałem styczności z Windows 10 i ciężko mi coś konkretnego doradzić. Pisałeś, że nigdzie nie grzebałeś, ale dla pewności może sprawdź czy te tapety Ci się przypadkiem nie usunęły z dysku (albo zostały przeniesione). 

(wysiek) #3

One raczej są automatycznie pobierane przez system i zapisywane gdzieś do lokalizacji w folderze Windows.

(Sauler) #4

Tapety ekranu blokady są pobierane przez system do folderu:  C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

Możesz spróbować wejść w ustawienia ekranu blokady, zmienić na zwykłą tapetę, a następnie znów ustawić  W centrum uwagi Windows.

Możesz również będąc na ekranie blokady kliknąć w ikonę w prawym górnym rogu i wybrać opcję  Nie podoba mi się , co poskutkuje pobraniem nowej tapety.

(wysiek) #5

Tam mam tylko jakieś miniatury tapet. Nie mam niestety ikony w prawym górnym rogu. Coś się popsuło przy którejś z aktualizacji. Spotkałem się z podobnymi przypadkami w sieci… Nie znalazłem dalej rozwiązania…

(Sauler) #6

A spróbuj wyczyścić zawartość tego katalogu.

(wysiek) #7

Tak zrobiłem, niestety nic to nie dało. Teraz gdy ustawie w centrum uwagi, to nie mam pokazanej żadnej tapety, a po uruchomieniu komputera pojawia się domyślna tapeta, którą ustawiłem przed ustawieniem na centrum uwagi. Coś ewidentnie się skopało. No nic, najlepiej będzie wrzucić system od nowa.

(Sauler) #8

Spróbuj jeszcze odpalić cmd jako administrator i następnie wykonać te komendy:

dism /online /cleanup-image /restorehealth

sfc /scannow

powershell

Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

(wysiek) #9

Dzięki serdeczne za zainteresowanie. To pomogło. Duże piwo się należy [emoji3]

(Sauler) #10

Cieszę się, że mogłem pomóc :slight_smile:

(mark.578) #11

a u mnie niestety nie działa ww. sposób.
Na ekranie logowania w dalszym ciągu zamiast obrazów z “w centrum uwagi Windows” wyświetla się jedna z systemowych tapet mimo, iż mam przełączony odpowiadający za to przełącznik w ustawieniach, czyli: “Pokaż obraz tła ekranu blokady na ekranie logowania - na włączone”.
PS. Na ekranie blokady (także po przywróceniu z uśpienia) obrazy “w centrum uwagi Windows” wyświetlają się normalnie.