Wciąż ta sama tapeta ekranu logowania

Witam. Dlaczego od dłuższego czasu mam wciąż tą samą tapetę ekranu logowania? W ustawieniach nic nie grzebałem, a do tej pory co parę dni tapeta sama mi się zmieniała automatycznie. Mam ustawione na centrum uwagi Windows - chodzi mi o te tapety ekranu logowania win 10. Nie chcę ustawiać swojej tapety. Podobały mi się te, które system sam mi co jakiś czas pokazywał…

Nigdy nie miałem styczności z Windows 10 i ciężko mi coś konkretnego doradzić. Pisałeś, że nigdzie nie grzebałeś, ale dla pewności może sprawdź czy te tapety Ci się przypadkiem nie usunęły z dysku (albo zostały przeniesione). 

One raczej są automatycznie pobierane przez system i zapisywane gdzieś do lokalizacji w folderze Windows.

Tapety ekranu blokady są pobierane przez system do folderu:  C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

Możesz spróbować wejść w ustawienia ekranu blokady, zmienić na zwykłą tapetę, a następnie znów ustawić  W centrum uwagi Windows.

Możesz również będąc na ekranie blokady kliknąć w ikonę w prawym górnym rogu i wybrać opcję  Nie podoba mi się , co poskutkuje pobraniem nowej tapety.

Tam mam tylko jakieś miniatury tapet. Nie mam niestety ikony w prawym górnym rogu. Coś się popsuło przy którejś z aktualizacji. Spotkałem się z podobnymi przypadkami w sieci… Nie znalazłem dalej rozwiązania…

A spróbuj wyczyścić zawartość tego katalogu.

Tak zrobiłem, niestety nic to nie dało. Teraz gdy ustawie w centrum uwagi, to nie mam pokazanej żadnej tapety, a po uruchomieniu komputera pojawia się domyślna tapeta, którą ustawiłem przed ustawieniem na centrum uwagi. Coś ewidentnie się skopało. No nic, najlepiej będzie wrzucić system od nowa.

Spróbuj jeszcze odpalić cmd jako administrator i następnie wykonać te komendy:

dism /online /cleanup-image /restorehealth



sfc /scannow



powershell



Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

 

Dzięki serdeczne za zainteresowanie. To pomogło. Duże piwo się należy [emoji3]

Cieszę się, że mogłem pomóc :slight_smile:

1 polubienie

a u mnie niestety nie działa ww. sposób.
Na ekranie logowania w dalszym ciągu zamiast obrazów z “w centrum uwagi Windows” wyświetla się jedna z systemowych tapet mimo, iż mam przełączony odpowiadający za to przełącznik w ustawieniach, czyli: “Pokaż obraz tła ekranu blokady na ekranie logowania - na włączone”.
PS. Na ekranie blokady (także po przywróceniu z uśpienia) obrazy “w centrum uwagi Windows” wyświetlają się normalnie.