Wciśnięcie klawisza "t" aktywuje okno - Xp HE

Witam.

Kilka dni temu zainstalowałem ponownie Windows’a Xp Home Edition. Wersja oryginalna, Sp3 wgrany. Nie podaję specyfikacji komputera, gdyż wydaje mi się to mało istotne przy moim problemie :wink:

Do rzeczy: problem polega na tym, że jeśli mam otwarte dowolne okno np. przeglądarkę (niezależnie jaką: IE, Chrome, Firefox) i otwarte okno Mój Komputer, Dowolny Dysk czy Folder to w momencie wpisywania w przeglądarkę literki “t” aktywne staje się okno Mój Komputer, Dowolny Dysk czy Folder. Jest to trochę wkurzające, bo w takim przypadku nie mogę wpisywać w przeglądarce słów mających w swojej nazwie literę “t”. Dopiero jak zamknę wszystkie okna folderów, dysków itd to w przeglądarce da się wpisać “t”.

Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Znacie jakiś sposób aby się tego problemu pozbyć?

Pozdrawiam

Coś czuje że ma to związek z jakimś skrótem klawiszowym. O takim skrócie w Windowsie nigdy nie słyszałem przyznam się szczerze. Masz laptopa? Może to kwestia jakiś wbudowanych skrótów klawiszowych związanych z oprogramowaniem dodawanym do “łatwiejszego” sterowania laptopem?

Uruchomiłem msconfig - usunąłem wszystkie niepotrzebne programy startowe

Przeinstalowałem nawet sterowniki do grafiki - Ati, bo myślałem że może to ich wina, ale nadal istnieje problem z literą “t”

Komputer stacjonarny, nie laptop :wink:

msconfig > usługi > odznacz Ati HotKey Poller

  • nie wim czy pomoże ale ta usługa u mnie jest odpowiedzialna za brak “ć”

No niestety nic nie pomogło. Powyłączałem wszystkie niepotrzebne usługi, programy startowe, przeskanowałem komputer i nic, dalej to samo.

Przyznam się, ze pierwszy raz mam do czynienia z takim problemem, a nie jestem “laikiem” jeśli chodzi o komputery :wink:

Stary ja mam to samo z 0 teraz na komputerze i nie wiem co zrobic, wymienialem klawe, dysk twardy i nic jak znajdziesz rozwiazanie napisz na gg 7857798 nie wiem co robic i myslalem ze tu znajde pomoc i widze ze ktos ma ten sam problem tylko ze z literka T

Hotkey Detective 2 program pozwala na podgląd i edycję skrótów klawiaturowych http://www.jfwlite.com/hotkeyd.zip

o czy ó

jeśli to drugie to może powodować któryś z programów:

TuneUp, a dokładniej moduł odpowiedzialny za optymalizację RAMu

PeerGuardian 2

WinDVD i jego manager w systrayu

:slight_smile:

Niestety Hotkey Detective 2 żadnego skrótu klawiszowego nie wykrywa.

Mój przypadek występuje tylko w momencie wciśnięcia “t”. Jeśli natomiast wcisnę Shift+t to działa normalnie, tak samo z Ctrl+t.

dobek1985 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978