Wciśnięty przycisk power w komputerze

Witam.

 

W moim kompie przycisk power jest lekko przyciśnięty na lewo co utrudnia mi uruchomienie komputera. Czasem jak za mocno go nacisnę to już pozostaje tak wciśnięty co utrudnia nawet uruchomienie komputera. Czy mogę wymienić taki przycisk?

Rozumiem, że to komp stacjonarny?

 

Wszystko można, rozbierz i sprawdź co z nim? może jakiś zaczep pękł? inne?

Stacjonarny. Ale taki przycisk da się wymienić?

Przycisk power składa się z reguły z mikro styku i tu nie ma problemu i części należącej do obudowy (z reguły klawisz plastykowy) i z tym jest problem, bo to trzeba naprawić lub kombinować i np: zrezygnować z przycisku resetu na rzecz power i przepiąć kabel na płycie z resetu na power.

Dokładnie jak napisał @JNJN - można wykorzystać inny przycisk. Włącznik polega na zwarciu na chwilę (lub dłużej…) dwóch pinów na płycie głównej, nie ma tam żadnej większej logiki. Jak napisał kolega - można wykorzystać np. klawisz RESET, ja tak zrobiłem w komputerze matki (przycisk POWER był duży/wystający i przez przypadek go wciskała, wygodniej Jej włączać przyciskiem RESET.
Odszukaj na płycie głównej sekcji z pinami (8-12 lub więcej - tam są wszystkie kabeli). Prześledź gdzie jest podłączony kabelek od włącznika (będzie opisany np. PWR albo POWER). Odłącz go i podłącz w to miejsce kabelek RESET (RST, czy opisany podobnie). Polaryzacja (+/-) nie ma znaczenia. 

A można wykorzystać z innego komputera przycisk ??

Można. 

 

Jak Ci będzie fizycznie pasować - to tak. To nie jest przycisk trzymający pozycję (cały czas zwarty), tylko na chwilkę zamykający obwód.