Wczasy w hiszpani

napiszcie mi, gdzie w hiszpani się wybrać na wczasy? blisko lotniska, plaży i oczywiście przystowany hotel dla niepełnosprawnych. i niedaleko samolotem lecieć.

Barcelona, a raczej przedmieścia tj. wiocha Montgat lub trochę dalej El’Masnou. Hotele ** i *** poza sezonem to doba od 40 do 60€.  Wszystkie hotele są przystosowane dla inwalidów bo … to nie Polska.   Do lotniska niestety daleko bo to… nie Polska i nie mają lotniska w centrum miasta.

Na północnym zachodzie jest fajna wichura Santiago de Compostela. Niestety bez auta raczej urlop zakichany. Od lotniska do centrum około 15km. Od centrum do plaży jakieś 30-35km ale za to motele od 35€ doba i nawet przyzwoite.

Na północy miasto Santander z lotniskiem Maliano. Woda bardzo blisko. La Maruca, Cueto, Monte to wszędzie autobusem miejskim. Hotele niestety od 80-90€ doba bo … niestety do Francji blisko więc i ceny inne.  Dalej masz Bilbao ale tam nie ma gdzie odpocząć. Z lotniska do centrum jakieś 15km. Z centrum do Moreagi 15km i dopiero tam można gdzieś dupsko na plaży wygrzać bo po drodze np. w Getxo czy Sestao to kosmos cenowy i masa ludu. Hotele od 120€ (jak się uda!) w górę. Norma 150-170€ doba gdy wejdziesz bez rezerwacji tak z ulicy…

Najtańsza opcja to auto kampingi!  Sam plac doba na busa 15>30€. Woda +8€.  Prąd 6,50€ doba.

Super sprawa gdy wybierzesz się z kimś kto posiada aktywną kartę kredytową (tylko VISA lub MasterCard) i może nią zapłacić kaucję za auto w wypożyczalni! Wymagane dwa polskie dokumenty minimum (dowód, prawko minimum 1rok) i ukończone 21lat. Najem auta np. mały Spark z gazem to 18€ doba + paliwo (lpg mają po 0,61€). Bez limitu kilometrów. Kaucja zwrotna od 200 do 300€ płatna tylko kartą. Na 10dni Spark kosztuje już 145€. Wynajęcie trwa 10minut! Odstawić możesz w kilkunastu miastach bez dopłat.

Hotelowe jedzonko i jedzonko w okolicach kurortów raczej z kosmosu gdy przeliczysz na złotówki. Opłąca się wypad na zakupy do marketu i za 60€ masz jadła na kilka dobrych dni. Obiad w hotelu może kosztować od 40 do nawet 150€

Nie “wypijaj” z lodówek alkoholi i nie ruszaj czekoladek w hotelach! Mi za 0,75 (ogółem) rumu naliczyli na dowidzenia 90€

To samo z czekoladkami! Wyszły mnie prawie 4 dychy a zjadłem ich może 8!

W hotelach nie zostawiaj bez opieki nawet gaci!  Służba sprzątająca “rypie” co się da i komu się da a władze hotelu później świecą ślipiami i głupich grają. Uważaj na wózek inwalidzki bo to chodliwy towar w Bułgarii i Rumunii a Ci szczypać się nie będą.

Leć do Alicante. Loty są za grosze, z lotniska autobus za 2 euro (lub coś koło tego), miasto bardzo fajne.

Jak ja nienawidzę internetowych troli. Wyłącz te Automapę, zejdź na ziemię i przestań ściemę pisać. Za 2 euro to możesz ale kierowcy potrzymać!

Nie znoszę ludzi którzy nigdy w życiu nigdzie nie byli i ściemę rozsyłają!

http://aerobusalicante.es/index.php/tarifas-autobuses-aeropuerto/tarifa-linea-c6-alicante-aeropuerto/?lang=en

 

Linia C-6! Najtańszy bilet prawie 4 euro a za 0.95 dla mocherów po 65-tce

 

a tu masz najtańsze loty w sezonie z Katowic do Alicante (bilet OPEN w dwie strony, powrót po 10dniach):

http://secure.infoloty.pl/flights/select/0/0//asc/0/sTtNDoj3X-5BoJx7CivMj-Z6jmh6y2CKF6Skb6_kXwXwq5hNzeG1qg

więc 3000zł nie Twoje… Oby!

miałem na myśli z biur podróży :slight_smile:

Nikt Ci teraz nic sensownego nie poleci. Oferty dopiero się szykują :slight_smile: więc zmienne będą do wakacji. Jedno jest pewne. Im bliżej do urlopu tym drożej.

W ubiegłym roku szukaliśmy “wypadu” do Austrii. Najtańsza oferta z przelotem OPEN była w rainbowtour. Znalazłem w maju ofertę za 799zł od osoby za 7dni + dodatkowa opłata za hotel na miejscu w cenie 49euro osoba za całość. Było nas 6 osób więc wyszło prawie 6000zł. Wiesz czym się skończyło?

Wynajęciem kampera!  Za łącznie 7400zł byliśmy 3 dni w Austrii, 2 dni w Italii, 3dni we Francji, 4 dni w Hiszpanii i 5dni w Portugalii. Urlop samolotem w Europie jest kompletnie nieopłacalny jeśli ma się jakieś inne wyjście.

Ale liczysz 7400 za samego kampera, czy już z paliwem i ewentualnymi postojami na kempingach? Kilka razy szukałem kamperów na wynajem, ale zawsze tez dośc drogo to wychodziło. Do tego większość kamperów ma wręcz śmieszne limity km.