Wczytranie ze strony do ramki na innej stronie

Czy możliwe jest, by strona c.htm wybrana linkiem na właśnie otwartej stronie b.htm zawartej w katalogu “aa/bb” była ładowana do ramki o nazwie “ramka” zawartej na otwartej właśnie stronie a.htm z katalogu “aa” ?? (napisałem najprościej jak mogłem… :stuck_out_tongue: )

Nie mam pojęcia czy dobrze Cie zrozumiałem ale sprawdź sobie:

onet.pl

[/code]

Nie chodziło mi by link ZE STRONY Z RAMKĄ był ładowany do tej właśnie strony Z RAMKĄ, ale żeby do tej strony z ramką (właśnie do tej ramki) był ładowany link z całkiem innej strony…

Czyli rozumiem, że np mamy http://www.wp.pl i chcesz żeby ktoś klikając na jakiś link na WP otworzył żądaną stronę na twojej stronie w twojej ramce, tak??

Jeśli o to ci chodzi to tak nie można zrobić;]

Dlaczego nie?

Wystarczy przekazać nieco informacji przez link na 1 stronie. Chyba, że nadal czegoś nie rozumiem.

AD1. Zakładam, że ma się dostęp do obu tych stron.

To może dasz jakiś przykład;P Bo albo Ty albo ja nie rozumiem co Patrickmaster chce…

No najwyraźniej się nie rozumiemy :slight_smile:

Ja miałem na myśli coś takiego:

Mam dwie strony, stronę A i stronę B.

Na stronie A po kliknięciu w jakiś link wczyta się strona B która ma frame`a a jego zawartością będzie coś przypisanego do tego linka którego kliknęliśmy na stornie A.

Przy takim założeniu chyba nie muszę naświetlać sposobu realizacji bo jest On banalny.

A, w ten sposób, no to to jest zwykłe przekazywanie parametrów metodą GET w PHP, co za problem…

Jest tak: mamy właśnie otwarte jednocześnie strony a (strona z naszą ramką) i b (strona z naszym linkiem). Linkiem na stronie b jest np http://www.wp.pl a ramka na stronie a ma atrybut np ‘name=“ramka”’. I tu właśnie pojawia się moje pytanie: czy możliwe jest (jeśli tak, to jak tego dokonać) aby po kliknięciu naszego linka http://www.wp.pl z naszej strony b strona http://www.wp.pl ładowała się do ramki “ramka” na stronie a? Podkreślam, że strony a i b mamy CAŁY CZAS otwarte.

A powiedz jeszcze czy druga strona jest otwarta przez pierwszą?? Tak jakby wyskakujące okienko czy coś? Bo jeśli tak to można się pobawić z “opener” w JS.

Tak, strona z ramką jest najpierw otwierana przez stronę z linkiem…