Wczytywanie bazy w zależności od wybranej pozycji z listy podczas logowania - Jak zrobić?

Witam. Potrzebuje paru porad, może nie koniecznie gotowych rozwiązań.

  1. Czy to zadane domowe?
  1. Zadanie domowe zadane przeze mnie dla mnie. Uczę się sam z siebie i wymyśliłem sobie projekt i chce go zrealizować.

  2. Ujdzie w tłoku. CodeAcademy po Angielsku jest ale przerabiam. Fajne do nauki HTML, CSS, JQuery

Cała reszta punktów: Miałem już stronę w któej logowałem się na login.php i przekierowywało mnie dalej i tam  Ciasteczkach utrzymywało moje dane. 

Ciastka nie są od tego, logowanie (i praktycznie całość mającą wpływ na dostęp do danych) powinieneś trzymać w sesji.

 

Wrzucasz sobie coś czym wybierasz (np select albo radiobutton) i na tej podstawie wybierasz bazę na poziomie php / asp.net a nie zapytania do bazy.

 

Skoro wszystkie tabele / pola są identyczne, to jedyna rzecz która się będzie różniła to wybór bazy ew logowanie na podstawie wartości którą pobrałeś. CAŁA reszta będzie identyczna, więc nie ma sensu jej powielać.

 

Przy logowaniu, zapisując poziom dostępu czy co tam masz wpisujesz też wybraną bazę i tyle.

 

Za bardzo komplikujesz sobie życie

Aż spróbuję tej sesji. Dokończę samo w sobie logoanie z uzyciem Sesji i sprubuję faktycznie dodać wybór bazy z radiobutton na przykład. Jak za działa to jestem w domu :] 

 

Chwilowo mam wielki problem. Korzystam z książki PHP5 - Ćwiczenia praktyczne i ŻADEN z przykładów nie działa. Zamiast fromularza z 2 polami pokazuje się w przeglądarce prawie cały kod. Kopiowałem wręcz z przykładów Kody i nic nie działa. 

Czy pobrałeś je ze strony helionu czy przepisywałeś? Tu link bezpośredni: http://helion.pl/przyklady/cwph52.zip

Wklej kod to powiemy co jest nie tak. Może być na pastebin.com

 

 

Tu masz formularz html, wybierasz listę wciskasz enter.

http://pastebin.com/J3NiTBW0

Tu masz odbieranieformularza.php

http://pastebin.com/CUJ22VTT

Jakby coś to pytaj.

Co do skryptów pobrałem bezpośrednio ze strony helionu. w bracket nie chciały się otworzyć z powodu błędnego kodowania, a po otwarciu w notatniku i skopiowaniu kodu oraz oczywiscie zmianie kodowania wyskakiwały krzaki. Inne skrypty działają ale te z tej książki za żadne skarby :stuck_out_tongue:

Dziwne jest to twoje wybieranie bazy danych w zależności od listy wyboru. Nie da sie tego na jednej bazie zrobić? Napisz wszystkim co chcesz osiągnąć to ktoś ci doradzi bo porywasz sie na cos czego do konca nie rozumiesz.

Pokaz tez diagram bazy danych i krótko opisz funkcjonalność aplikacji.

Już opisuje. Aplikacja w skrócie będzie służyła do tego iż. Mamy powiedzmy Firmę która ma 6 czy ileś oddziałów. Każdy oddział prowadzi swoje spisy klientów, serwisów które wykonują, zamówień itp. Każdy oddział ma wiec mieć dostęp tylko i wyłącznie do swoich danych. Na każdy oddział przypada Kilka użytkowników + Admin który ma dostęp do każdego oddziału. Oczywiscie użytkownicy też mogą być przypisani do kilku lecz jest to mało prawdopodobne. Przy logowaniu ma się wybierać na który oddział chce sie zalogować (w przypadku gdy user ma przypisane kilka oddziałów) i mieć dostęp do danych tylko i wyłącznie przypisanych temu oddziałowi. Dodawanie, edytowanie, odczyt ograniczałby się tylko do jednego oddziału (w moim przypadku jednej bazy tak jak to wykonałem). Każdy oddział mógłby dodać nowy wpis z kategori serwis, reklamacja, zamówienie, notatka, przypomnienie. Można by było to wyświetlać  podziałem na te kategorie a także osobno na statusyL wykonane, niewukonane, odebrane, do poprawki, w trakcie ustalania z klientem itp. A także strona główna Aplikacji pokazywała by najważniejsze wpisy czyli te które miły z góry ustalony termin (teklamacje, projekty czasowe) i w których termin upłynął lub zbliża się do końca. W przyszłości fajnie by było jakby też po dodaniu wpisu pojawiało się podsumowanie które można by było wydrukować. Głównie chodzi o dodawanie wpisów oraz wyświetlanie według kategorii oraz przypominanie o zbliżajacych się. To jest taki projekt na początek do ułatwienia sobie życia gdyż po pierwsze dzięki temu chcę nauczyć się programowania PHP, MySQl, HTML, CSS, JS, jQuerry itp. a także zrobić coś fajnego dla firmy co by się okropnie przydało bo obecny program połączony z programem sprzedażowym i magazynowym jest tragiczny i nadaje się tylko do sprzedawania ale za żadne skarby nie nadaje się do całej reszty. Poza tym lepiej mieć konkret plan i projekt i próbować go zrobić i cieszyć się ze się przydaje niż robić jakieś skrypty tylko dla nauki :stuck_out_tongue: