Wczytywanie nazwy strony <title>?</title>

(Kloc221) #1

Witam

Mam dość poważny problem związany z wczytywaniem title strony czyli jakiegoś tekstu po między znacznikami

Chodzi o to, że

znajduje się na górze strony w którą wczytuje wszystkie newsy. I zastanawiam się co zrobić aby tekst po między tymi znacznikami zmieniał się z każdym newsem...

Myślałem o czymś aby w title wpisać tak >>

{TYTUL} i w każdym newsie wpisywać coś żeby przemijało {TYTUL} w jakiś tekst tylko nie wiem jak to zrobić. Macie jakieś pomysły ?

W skrócie chodzi o to jak wyświetlić ze środka strony (miejsce w którym jest news) coś co jest na górze strony (czyli tytuł title).

(IcyMat) #2

Wystarczy odrobina PHP, ewentualnie jakbyś się uparł za pomocą JS też to zrobisz...

(Kloc221) #3

No tak ale może jakiś konkretny przykład bo sam sobie z tym nie poradzę.. bądź jakiś link pomocniczy zarzuć :slight_smile:

(Sitemaster) #4

no to dla title robisz np. tak samo jak dla newsów.

Jeżeli newsy czytasz z bazy po id, to tak samo możesz zrobić dla title

(Mathew) #5

Zrób tak

<?php echo $tytul; ?> - Tytuł, który będzie zawsze niezmienny

I do tego wykonujesz zapytanie do bazy danych i zmiennej $tytul przypisujesz odpowiednią wartość.

(ra-v) #6

Niekoniecznie od razu zapytanie, na zmiennych wystarczy na razie popracować, a bazą to się można później zająć - nie wszystko naraz.

Poczytaj coś o PHP - zmiennych (również w tym zmienna $_GET) oraz inclucde.

[url=[http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=php+include+strona]wyniki](http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=php+include+strona%5Dwyniki) Google/url]

(Mathew) #7

Patrząc na to, że chce mieć tytuły newsów w tytule, to chyba idiotycznym sposobem byłoby przypisywanie do każde podstrony zmiennej.

(Sitemaster) #8

Chłopaki, luzik...

Nic właściwie nie wiemy na jakiej zasadzie działa stronka kolegi kloc221, a bez tego to trudno podać konkretne i idealne rozwiązanie.

Bo zgadując, że gdzieś tam w głębi body czyta sobie newsy z bazy czy pliku - musiał by:

• albo zdublować mechanizm - czytać na początku i wypełnić title i ew. inne metatagi, potem jeszcze raz czytać same newsy (jak teraz).

• albo czytać raz tylko na początku wstawiając odpowiedni title, a newsy ładować do zmiennej i tę później użyć dalej w treści

• albo bawić się buforami

• albo skorzystać z przyjaznych url'i do generowania title

• albo skorzystać z jakiegoś systemu szablonów

• albo ...jeszcze by pewnie można coś wymyślić innego

(Kloc221) #9

Chciałem zrobić tak, że po prostu skrypt odpowiedzialny za wrzucenie czegoś w title wrzucał bym do newsa...

(Mateuszsobieski) #10

No to banalnie.

Jeżeli korzystasz z mysqla, a kolumna z tytułem nazywa się title to:

<?

$sql=mysql_query("SELECT title FROM news WHERE id = $id "); //przykładowo, warunek sobie wybierz

$rekord=mysql_fetch_assoc($sql);

echo $rekord['title']; ?>
<?php echo $rekord['title']; ?> - Tytuł, który będzie zawsze niezmienny

(Kloc221) #11

Mam to całe wrzucać w newsa czy to co na dole

<?php..... w title ?

Czyli

To w newsa całe : ??

<?

$sql=mysql_query("SELECT title FROM news WHERE id = $id "); //przykładowo, warunek sobie wybierz

$rekord=mysql_fetch_assoc($sql);

echo $rekord['title']; ?>

Czy to w title :

i reszta w newsa ?