WD 250GB Czy z tym dyskiem jednak wszystko w porządku?

No więc około miesiąca temu kupiłem od znajomego tanim kosztem dysk WD 250gb. Na początku były z nim problemy, mianowicie niechciał się sformatować itp skończyło się na tym że całkiem padł mi system.

Następnie aby jeszcze raz sprawdzić czy ten dysk działa zainstalowałem na nim windowsa i wszystko było w porządku przez parę dni. Potem wyjąłem go z komputera i odłożyłem na półkę aż do dziś. Mam zamiar go wystawić na allegro.

Podłączyłem go do kompa i narazie wszystko wygląda wporządku. Przeskanowałem go HD tune.

Oto screeny:

beztytuudbe.jpgw691.png

beztytuu2uhv.jpgw599.png

beztytuu3dkn.jpgw621.png

Po screenach również wygląda na to że wszystko jest z nim w porządku ale wolałbym aby ktoś kto bardziej się na tym zna rzucił na to okiem.

W jaki jeszcze sposób powinienem sprawdzić ten dysk czy nie posiada żadnych ukrytach wad itp, aby móc go z czystym sumieniem wystawić na allegro i napisać że jest 100% sprawny? Gdybym był jego posiadaczem od nowości niemiałbym takich problemów ale jednak nie jestem:) pozdrawiam

Jeszcze jedno pytanko czy ktos byłby wstanie określić po wynikach tych testów z hd tune jak bardzo ten dysk jest “zajechany” ?

Według mnie dysk ok;

1 screen-wszyskto zielone czyli 100% sprawne.

  1. screen prędkości-nie znam się i tutaj nie mam pewności co do tego czy dobre :slight_smile:

3 screen- jak widzisz status OK

Działał ledwie 49 godz i ma być zajechany?

Ludzie, litości ![-o<

Z tych informacji wynika że dysk jest jak najbardziej sprawny.

heh to świetnie :slight_smile: nie wiedziałem że to 49 oznacza że był używany 49 godzin… myślałem że z 2 lata :o

a można jakoś sprawdzić ile godzin była używana nagrywarka :smiley: albo inne podzespoły czy to tylko dyski mają taki licznik ?

Wtracają się do tego tematu - bo po co tworzyć kolejny - ile mniej więcej godzin dyski (WD) pracują?