WD 500GB Klikanie w twardym dysku - RAID 0

Witam,

Od dzisiaj mam polaczone 3 twarde dyski WD 500GB SE (Caviar Blue) w RAID 0.

Podczas kopiowania na te twardy dyski moje stare pliki z innego komputera slychac bylo normalny dziwek czytania jak to zawsze ale tez czasami takie dziwieki kilkania. Najczesciej dwa albo 3 pod rzad. Nie sa one jakos bardzo glosne ale te dyski mam od dzisiaj a w zadnym innym dysku ktory do tej pory mialem takiego czegos nie slyszalem. Te klikniecia nie zdazaja sie przy duzych plikach ale najczesciej duzej ilosci malutkich.

Czy to normalne?

Dodane 04.08.2011 (Cz) 14:26

Hmm nie wiem czy to mozliwe ale jakos po kilku godzinach pracy dyski sie rozgrzaly i od kilku godzin nie bylo ani jednego kilkniecia.

Tylko pamiętaj jak masz dyski koło siebie to musisz dać nawiew bo inaczej podczas upału mogą paść.

Mam, dwa koło siebie, i na nie mam ustawiony bardzo wydajny wętylatorek Cooler Mastera. I jeden daleko od tych dwóch bez swojego wentylatora ale mam boczny wętylator, przedni i dwa tylnie jeszcze plus ten na twarde dyski więc powinno być ok a jest daleko od tych dwóch. Jest też ogromny GTX 260 z dwoma wiatraczkami.

W ubuntu w “Disk Utility” w zakladce smart wszystkie trzy dyski sa zielone tylko przy jednym z nich pisze “a few bad sectors” czyli tylko kilka bad sectorow. Jak wlaczm komputer to pisze 0 NVIDIA RAID ARRAY STATUS HEALTHY. Wiec wydaje mi sie ze wszystko ok?