WD czy Samsung?

witam. dowiedziałem sie wczoraj, że na mojej płycie głównej seagate 250GB xxxxxAS może nie działać :frowning: musze więc wybrać coś innego… tylko co? lepiej kupic WD2500KS czy jakiegoś Samsunga? pozdrawiam :slight_smile:

Samsung lepszy

Jak na SataII to ja bym brał Samsunga ;] Sam na dniach będę kupował nowego PC’ta i jako HDD wystąpi w nim właśnie Samsung :slight_smile:

beż Samsung SpinPoint 250 GB (ATA/300, 8MB, 7200, NCQ) SP2504C

Witam!

Samsungi są bardzo ciche i co najważniejsze chłodne :slight_smile: Sam mam 3 dyski Samsunga i jestem bardzo zadowolony.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=117199

Wogle ta płyta jest podobno jakaś kiepska chipset Via, zero o/c i różne inne niedogodności, może ten Segate będzie działać.

2 kanały UltraDMA 133/100

2 kanały Serial ATA z funkcją RAID 0, 1

Chyba nie ma sata2, to kupuj taki dysk który ma zworkę ograniczającą do Sata1.

a czy Samsung SP2504C i ten Seagate mają zworki ograniczające z Sata 2 na Sata 1? Może umówiłbym sie ze sprzedawca, że w razie, gdyby seagate nie działał czy ewentualnie mógłbym wymienić na Samsunga… da sie takie coś wykombinować?

Spytaj się sprzedawcy i wejdz na strony producentów dysków tam powinno być wszystko.

Jak dysk nie będzie dział to logiczne że możesz oddać dysk np. w przypadku zakupu przez internet masz 10 dni na oddanie towaru bez podania przyczyny rezygnacji.