WD Elements 25a1 2TB nie działa pod Windows 10

Witam. Posiadam dysk zewnętrzny wd elements 25a1 2TB i nie chce działać pod Windows 10. Nie można go sformatować z poziomu zarządzania dyskami, w jakimś programie do tworzenia partycji się da, ale system i tak nie widzi dysku, nawet jak mu przypiszę literę dysku ręcznie. Sformatować nie mogę bo „dysk jest w trybie offline” (a jest normalnie ONLINE) albo jest, że urządzenie nie jest gotowe. Na innym laptopie z Windows 10 jest identycznie. Na Laptopie z Windows 7 dysk działa i go system widzi. Ktoś pomoże? Bo już nie mam pomysłów.

Zarówno na portach USB3 jak USB2?

Tak ani tutaj, ani tutaj

Da się podciąć kablem do dwóch portów USB (więcej prądu) lub czy ma opcję zasilania z gniazdka?

Formatowałeś go pod tą 7-ką albo pod jakimś linuksem? (w sensie usunięcie partycji) Jak nie to może byłoby warto.

Tak było za starego pierwy. USB3 czy też USB2 (w większości wypadków) dostarczy dość prądu.

Kabel jest jeden. Ale w laptopie z Windows 7 działa, w Smart TV działa, a na dwóch laptopach z Windows 10 nie działa. Pod 7 usunąłem, stworzyłem na nowo i tam wszystko działa i jest OK. Pod 10 jest problem