WD Elements Portable 1TB czy warto kupić?

Witam…planuję zakupić dysk zewnętrzny 1tb i trafiłem na ofertę dysku WD Elements Portable 1TB razem z etui za 249zł. Cena wydaje mi się atrakcyjna ale nurtują mnie pytania:

 

-czy dysk będzie współpracował z telewizorem lg? Gdzieś widziałem opinie że ten dysk ma usb 3.0 a telewizor 2.0 i mogą być problemy…oraz  że dysk 1tb może się nie uruchamiać podpięty do tv bo potrzebuje większego zasilania.

 

  • są jeszcze inne wersje dysku wd: My Passport Ultra oraz Portable…droższe o parę złoty ale czy jest sens dopłacać i czy czymś się różnią?

 

Za wszelkie info z góry dzięki.

 

Moim zdaniem cena nie jest taka atrakcyjna, za swój zapłaciłem 160 złotych, tyle że 750 GB, co do usb 3.0 to jest on zgodny z usb 2.0. Na pewno spadnie ci transfer, u mnie na usb 2.0 jest w granicach ok. 8-10 MB/s, a na usb 3.0 ok. 80MB/s, do filmów to i tak jest wystarczające, zwróć uwagę na kabelek, z reguły są bardzo krótkie i możesz mieć kłopot z podłączeniem do usb w tv. Wersja ultra powinna być nieco szybsza ale nie wierz że będzie to 600 MB jak zachwala firma o nazwie komp…, jak uzyskasz 100 MB/s to będzie wszystko oczywiście na usb 3.0

Zapłaciłeś mniej ale za dysk tej samej firmy? Też mógłbym dostać taniej bo za 199zł Verbatima 1Tb ale wolę wziąć coś sprawdzonego i pewnej firmy…a dysk WD Elements Portable 1TB razem z etui jak patrzyłem po sklepach to nie tak dużo. Obecnie używam dysku Samsung S2 portable 500GB…ma krótki kabelek ale jakoś do tv spokojnie podłączam. Jeszcze interesuje mnie czym różnią się te modele portable i ultra…czy tylko nazwa?

 

Mój dysk firmuje Toshiba ale w środku siedzi Samsung, a kabelek ma ok. 30 cm, mnie służy jako magazyn do lapka, do tv muszę stosować przedłużacz. Dyski które wymieniłeś różnią się tylko nieznacznie szybkością transferu danych, cała reszta to marketing. 

 

Jak już pisałem wcześniej teraz używam dysku Samsung S2 portable 500Gb i oglądam filmy bez problemu.