WD myCloud, niedziałający ftp

Witajcie! 

Kupiłem właśnie wd mycloud 3tb. Niestety, mam problem z działającym serwerem ftp. W sieci lokalnej wszystko działa w porządku, nie mogę się jednak połączyć z mycloud poprzez ftp. Na filezilla lokalnie wszystko działa gdy łącze się przez port 990 przez adres 192.168… , nie działa jednak gdy próbuję łączyć się z mycloud poprzez adres ip. Gdy łącze się przez port 990 wyskakuje: Nieudana próba połączenia z “ECONNREFUSED - Połączenie odmówione przez serwer”. Z kolei przy łączeniu przez port 21 pokazuje: 

Status:           Połączenie nawiązane, inicjowanie TLS…

Błąd:              Błąd GnuTLS -15: An unexpected TLS packet was received.

Błąd:              Nie można połączyć się z serwerem

Przez port 20 nie można się w ogóle połączyć z serwerem. Gdy wpisywałem mój adres ip w przeglądarke, wcześniej wyskakiwało permission denied z kodem błędu, teraz przekierowuje mnie do konfiguracji routera. Nie ustawiałem nic na routerze. Jestem podłączony do kablówki przez modem a potem router (archer c2) z dhcp. Wiecie może jak temu zaradzić? :slight_smile: Próbowałem wcześniej rezerwować adres dla mycloud na routerze, próbowałem przekierowywać “jakieś” porty (tyle co wyczytałem z forum wd) ale prawdopodnie źle. Wtedy przywróciłem backup routera na świeżo. Za wszelką pomoc szczerze dziękuję! :slight_smile:

Czasem nie działa również połączenie poprzez wd2go, przed chwilą była informacja ze urządzenie nie jest połączone. Przy sprawdzaniu statusu jest już napisane Połączono (nawiązano połączenie pośrednie)

Edit 1:

Przy wyłączeniu dhcp w mycloud i przypisaniu na routerowi jego (mycloud) adresowi mac konkretnego adresu na routerze ustawiłem tak jak na screenach. Na filezilla jest już taki komunikat 

Status:           Wybrany port jest zwykle używany przez inny protokół.

Status:           Łączenie z adres ip…

Status:           Połączenie nawiązane, inicjowanie TLS…

Status:           Weryfikacja certyfikatu…

Status:           Połączenie TLS nawiązane, oczekiwanie na wiadomość powitalną…

Status:           Serwer nie obsługuje znaków spoza ASCII.

Status:           Zalogowany

Status:           Uzyskiwanie listy katalogów…

Polecenie:      PWD

Odpowiedź     *** “/” is your current location

Polecenie:      TYPE I

Odpowiedź     200 TYPE is now 8-bit binary

Polecenie:      PASV

Odpowiedź     227 Entering Passive Mode ()

Polecenie:      MLSD

Błąd:              Połączenie danych nie mogło zostać nawiązane: ECONNREFUSED - Połączenie odmówione przez serwer

 

 

screen router 1.png

 

Zrzut ekranu 2016-07-31 o 00.11.13.png

W routerze jest coś takiego jak Firewall. Spróbuj wyłączyć i przetestować połączenie.