WD1200BEVS-07LAT0 padł, coś z fw?


(sebool12) #1

Witam

Otóż jakiś czas temu kupiłem dysk WD1200BEVS-07LAT0 przystosowany do pracy z xboxem 360. Zauważyłem, że partycje są trochę źle utworzone (zamiast 0,2,3 są 0 i 3) i chciałem powrócić dysk do org stanu (by działa z windows) i od początku przerobić go dobrze.

Po wielu kombinacjach z nie wiadomych przyczyn dysk zdechł tzn podłącze go do zasilania czuć jak się rozpędza po czym jest takie jakby pstryknięcie i gaśnie i znów jeszcze raz tak po czym nie czuć wibracji.

Chciałem wcześniej wrócić dyskowi org stan tzn, żeby było pod ntfs albo fat i działa z windowsem i od nowa go przerobić. Nie mając org pliku undo.bin znalazłem taką strone

I według niej zrobiłem undo.bin pod mój dysk, niestety nie chciał się on wgrać. Wywałał błąd "Can't write firmware...." jakoś tak. Próbowałem też wgrać od nowa ten plik wyciągnięty z org dysk od x-a, tutaj niby się wgrywał, ale żadnych zmian nie widziałem ( nie tworzyło nawet pliku undo.bin).

Pojechałem do kumpla i spróbowałem na jego kompie, u niego właściwie to samo.

Ostatnich zabiegów jakich dokonałem na dysku to:

Chciałem wgrać ten hddss.bin(org plik z dysku 120gb od xboxa 360), ale anulowałem podczas wpisywania nazwy do jakiej chcę zapisać backup, po ponownym uruchomieniu po wejściu do windows usunołem poprzez xplorera(program do przeglądania dysków sformatowanych pod xboxa) 2 foldery z Content\00(masa zer)\ i tutaj fife 09 i najprawdopodobniej profil(zajmował 1mb). Gdy przyjechałem domu na xboxie ujrzałem e68, a na kompie nie chcę wykryć tego dysku, a Windows się wiesza co kilka sekund i odwiesza.

(tutaj daję poradnik według którego przerabia się dysk wd z serii bevs do xboxa 360

http://xboxforum.pl/sprzet-f27/jak-podp ... 14421.html)

Jak przywrócić go do normalnej pracy ?

Tutaj chyba identyczny problem, ale za bardzo nie rozumiem tego:

http://www.xboxhacker.net/index.php?topic=12359.0

PLX Help....

-- Dodane 02.02.2010 (Wt) 18:06 --

Nikt nic nie wie?