WD3200AAKS sterownik SATA

Witam

Nie mogę znaleźć nigdzie sterownika SATA do WD 3200AAKS

byłbym wdzięczny za pomoc,

chce zainstalować winde od nowa na tym dysku ale z instalki nie widać go oczywiście a sterowników nie znalazłem jeszcze.

razem z dyskiem nic nie było - żadnej dyskietki ze sterownikami

bo to nie potrzeba sterowników do dysku lecz do kontrolera SATA na płycie głównej… zobacz czy nie dostałeś dyskietki z płytą…

jesli chcesz zainstalować windowsa xp to jeśli masz zintegrowanego SP2 to nie powinno być problemu…

płyta główna wykrywa dysk, teraz mam go podłączonego i widać go normalnie w windowsie - podzieliłem juz na partycje i jest ok wszystko

w biosie tez widać dysk cale 320 GB

dopiero przy instalowaniu windowsa wyskakuje ze wykryto wolumin i brak sterowników do niego

edit:

znalazłem na stronie WD “Data Lifeguard Tools” i wgrałem to na dyskietke.

Nie ma w tym sterowników jednak

Przy instalce windowsa i próbie załadowania plików z tej dyskietki wyskoczyło

“brak txtsetup.oem”

masz xp’eka z sp2?

tak - win xp prof z SP2

może coś z tej listy:

http://support.wdc.com/download/index.a … 15&swid=10

zawiera sterownik który potrzebuję?

jedyne co ewentualnie pasuje to SATA raid controller i scsi sata controler

z tym że ja ani tego ani tego nie mam…

po prostu instalka nie wykrywa dysku tak jak trzeba

a do płyty głównej nie masz dyskietki ze sterownikami SATA? bo tu nie są potrzebne sterowniki do dysku lecz do kontrolera sata na płycie głównej.

do płyty głównej nie mam nic

wg mnie to jednak coś do windy jest potrzebne a nie do płyty głównej

próbowałem parenaście minut temu raz jeszcze i jaknei moglo zainstalowac sterownika z tej dyskietki to nacisnąłem “kontuuj”

ładowały się dalej pliki i niebieski ekranik standardowy się pojawił z wyborem partycji

no i tu coś dziwnego bo wykryło jednak dysk SATA ale tylko jedną partycje (a stworzyłem 3) i napisane było ze wolne jest 35GB (a tyle ma jedna z partycji stworzonych przede mnie na której ma być system)

nie wiem czemu pokazuje ze reszta jest zajęta

anulowałem instalacje i szukam dalej

edit:

Czy z Vistą są problemy przy instalacji z dyskami SATA?

Zainstaluje sobie Viste najwyżej i tyle…

choc wolałbym jednak XPka

nie, sam niedawno instalowałem Vistę na dysku SATA…

Z pierwszym i z drugim kompem miałem dodaną płytę CD do płyty głównej. Tam znajdowały się sterowniki i różne programy narzędziowe do płyty głównej, między innymi sterowniki do kontrolera SATA. Jak nie masz CD, to poszukaj na stronie producenta płyty głównej. U mnie na CD, znajdują się w katalogu Floppy, między sterami do IDE.

ściągam sobie właśnie Viste Business PL z MSDAA (nie ma to jak legalny system :slight_smile:

za godzinke sie ściągnie, jak do tego czasi nei znajde sterów no to zainstaluje viste…

XP-ek zostanie na dysku ATA więc jak coś to zmieniam priorytet kontrolerów na płycie i XPek się bedzie znów ładował :]

edit:

szukałem na stronie HP ale nie ma nic takiego jak SATA driver itp.

privand nie wiem co się dzieje, ja swojego XP’eka ze zintegrowanym SP2 instalowałem niedawno na dysku SATA (WD Caviar WD3200AAJS) i nie było żadnych problemów (sprzęt z podpisu) ba nawet instalator bez problemy instalował system na dysku podłączonym przez przejściówkę IDE-SATA

ja też nie wiem co się dzieje stąd ten temat właśnie :slight_smile:

wg mnie powinno wszystko ładnie sie instalowac, w końcu Bios widzi dysk, windows teraz tez a instalka juz nie (a dokladnie ta sama z której jest aktualny windows)

Jaką masz płytę główną? Chodzi mi o nazwę.

wg Everesta:

screen z CPU-Z

hpyg8.jpg

Sterowniki do tego komputera/płyty głównej są na stornie Hp TU

nie znalazłem tu jednak nic do SATA chyba że jesteś ślepy i nie zauważyłem czegoś :]

Mówi Ci coś - HP Compaq d330 Desktop PC Jaki masz XP?

no właśnie taki komputer mam (w podpisie jest to napisane)

HP d330m

ale co z tego wynika ? sterowników jak nie mam tak nie miałem

na stronie Hp (link 2 posty wczesniej) nie ma nic

Zaglądnij TU

Złączono Posta : 16.11.2007 (Pią) 22:18

Szukanie nie boli. :smiley:

przecież dokładnie ten sam link podałem 2-3 posty wcześniej :slight_smile:

który plik wg Ciebie to sterowniki do SATA? bo ja jakoś nie widze

Jest takie cosik - Microsoft Windows XP Fix for Failure to Recognize SATA Drive After Standby - Sprawdz to. Ja u siebie nie będę instalował.

z Sata jest tylko to niestety…

zainstalowalem jakies pol godziny temu ale nie restartowalem kompa bo Vista mi sie sciaga z MSDAA (jeszcze 42%) i wtedy sprawdze czy to cos pomoglo.