WD3200AAKS sterownik SATA

(system) #1

Witam

Nie mogę znaleźć nigdzie sterownika SATA do WD 3200AAKS

byłbym wdzięczny za pomoc,

chce zainstalować winde od nowa na tym dysku ale z instalki nie widać go oczywiście a sterowników nie znalazłem jeszcze.

razem z dyskiem nic nie było - żadnej dyskietki ze sterownikami

(piotrekplay) #2

bo to nie potrzeba sterowników do dysku lecz do kontrolera SATA na płycie głównej... zobacz czy nie dostałeś dyskietki z płytą...

jesli chcesz zainstalować windowsa xp to jeśli masz zintegrowanego SP2 to nie powinno być problemu...

(system) #3

płyta główna wykrywa dysk, teraz mam go podłączonego i widać go normalnie w windowsie - podzieliłem juz na partycje i jest ok wszystko

w biosie tez widać dysk cale 320 GB

dopiero przy instalowaniu windowsa wyskakuje ze wykryto wolumin i brak sterowników do niego

edit:

znalazłem na stronie WD "Data Lifeguard Tools" i wgrałem to na dyskietke.

Nie ma w tym sterowników jednak

Przy instalce windowsa i próbie załadowania plików z tej dyskietki wyskoczyło

"brak txtsetup.oem"

(piotrekplay) #4

masz xp'eka z sp2?

(system) #5

tak - win xp prof z SP2

może coś z tej listy:

http://support.wdc.com/download/index.a ... 15&swid=10

zawiera sterownik który potrzebuję?

jedyne co ewentualnie pasuje to SATA raid controller i scsi sata controler

z tym że ja ani tego ani tego nie mam...

po prostu instalka nie wykrywa dysku tak jak trzeba

(piotrekplay) #6

a do płyty głównej nie masz dyskietki ze sterownikami SATA? bo tu nie są potrzebne sterowniki do dysku lecz do kontrolera sata na płycie głównej.

(system) #7

do płyty głównej nie mam nic

wg mnie to jednak coś do windy jest potrzebne a nie do płyty głównej

próbowałem parenaście minut temu raz jeszcze i jaknei moglo zainstalowac sterownika z tej dyskietki to nacisnąłem "kontuuj"

ładowały się dalej pliki i niebieski ekranik standardowy się pojawił z wyborem partycji

no i tu coś dziwnego bo wykryło jednak dysk SATA ale tylko jedną partycje (a stworzyłem 3) i napisane było ze wolne jest 35GB (a tyle ma jedna z partycji stworzonych przede mnie na której ma być system)

nie wiem czemu pokazuje ze reszta jest zajęta

anulowałem instalacje i szukam dalej

edit:

Czy z Vistą są problemy przy instalacji z dyskami SATA?

Zainstaluje sobie Viste najwyżej i tyle..

choc wolałbym jednak XPka

(piotrekplay) #8

nie, sam niedawno instalowałem Vistę na dysku SATA...

(Tomgroch) #9

Z pierwszym i z drugim kompem miałem dodaną płytę CD do płyty głównej. Tam znajdowały się sterowniki i różne programy narzędziowe do płyty głównej, między innymi sterowniki do kontrolera SATA. Jak nie masz CD, to poszukaj na stronie producenta płyty głównej. U mnie na CD, znajdują się w katalogu Floppy, między sterami do IDE.

(system) #10

ściągam sobie właśnie Viste Business PL z MSDAA (nie ma to jak legalny system :slight_smile:

za godzinke sie ściągnie, jak do tego czasi nei znajde sterów no to zainstaluje viste...

XP-ek zostanie na dysku ATA więc jak coś to zmieniam priorytet kontrolerów na płycie i XPek się bedzie znów ładował :]

edit:

szukałem na stronie HP ale nie ma nic takiego jak SATA driver itp.

(piotrekplay) #11

privand nie wiem co się dzieje, ja swojego XP'eka ze zintegrowanym SP2 instalowałem niedawno na dysku SATA (WD Caviar WD3200AAJS) i nie było żadnych problemów (sprzęt z podpisu) ba nawet instalator bez problemy instalował system na dysku podłączonym przez przejściówkę IDE-SATA

(system) #12

ja też nie wiem co się dzieje stąd ten temat właśnie :slight_smile:

wg mnie powinno wszystko ładnie sie instalowac, w końcu Bios widzi dysk, windows teraz tez a instalka juz nie (a dokladnie ta sama z której jest aktualny windows)

(Tomgroch) #13

Jaką masz płytę główną? Chodzi mi o nazwę.

(system) #14

wg Everesta:

screen z CPU-Z

hpyg8.jpg

Sterowniki do tego komputera/płyty głównej są na stornie Hp TU

nie znalazłem tu jednak nic do SATA chyba że jesteś ślepy i nie zauważyłem czegoś :]

(Tomgroch) #15

Mówi Ci coś - HP Compaq d330 Desktop PC Jaki masz XP?

(system) #16

no właśnie taki komputer mam (w podpisie jest to napisane)

HP d330m

ale co z tego wynika ? sterowników jak nie mam tak nie miałem

na stronie Hp (link 2 posty wczesniej) nie ma nic

(Tomgroch) #17

Zaglądnij TU

Złączono Posta : 16.11.2007 (Pią) 22:18

Szukanie nie boli. :smiley:

(system) #18

przecież dokładnie ten sam link podałem 2-3 posty wcześniej :slight_smile:

który plik wg Ciebie to sterowniki do SATA? bo ja jakoś nie widze

(Tomgroch) #19

Jest takie cosik - Microsoft Windows XP Fix for Failure to Recognize SATA Drive After Standby - Sprawdz to. Ja u siebie nie będę instalował.

(system) #20

z Sata jest tylko to niestety..

zainstalowalem jakies pol godziny temu ale nie restartowalem kompa bo Vista mi sie sciaga z MSDAA (jeszcze 42%) i wtedy sprawdze czy to cos pomoglo.