WD800JB i instalacja Windows Vista

witam

mam dysk WD800JB 80 GB, ATA 8 MB

chcę na tym dysku zainstalować Vistę jednak podczas testu zgodności wyświetla się prośba o aktualizację sterowników a konkretnie

Standardowy kontroler dysku twardego IDE\ESDI

mam wersje sterowników 2001-07-01

skąd mogę wziąć najnowsze sterowniki?

proszę o odpowiedzi

Chodzi o sterowniki do chipsetu płyty głównej. Znajdziesz je na stronie producenta płyty głównej.

zainstalowałem najnowsze i nic to nie dało

Ja mam taki sam dysk i nie mam takiego komunikatu. Jak się da to instaluj Vistę.

więc o co ci adam chodzi?

przecież autor napisał ze próbował :?

podaj model płyty głównej :slight_smile:

goryl2007 , jaką Viste chcesz zainstalować, x64 czy x86?

MSI KT880 Delta

x86

To może zrób czystą instalację Visty.

Obowiązkowo usuń i sformatuj partycję systemową.

goryl2007 ,

sformatuj dysk (przede wszystkim partycję systemową) i wtedy spróbuj zainstalować Viste

PS. no i po płycie głównej widzę że masz słaby sprzęt, który nie spełnia wymagań Visty, więc nie wiem czy jest jakis sens instalacji Visty :slight_smile:

MSI KT880 Delta

AMD Sempron 2800+ 2,0 Ghz

1 Gb Ramu

Radeon x1300 pro

wiadomo że te wymagania które podaje Microsoft są sporo zaniżone (chcą sprzedać jak najwięcej, więc podają mniejsze wymagania)więc raczej musisz patrzeć na Uwagi i tam właśnie piszę że do komfortowej pracy potrzebujesz jakieś 2GB ram i 3GhZ procek(lub 2GhZ dwurdzeniowy)

zastanów się czy na pewno chcesz Viste bo twój komp tak średnio się mieści w wymaganiach :slight_smile:

eh juz mialem viste kiedys na tym kompie i całkiem dobrze sie pracowało tak samo jak na xp