WDCaviarGreen 1TB 10EARS nowy nie daje sie sformatować

Witam.

Dzisiaj kupiłem I podłączyłem do komputera dysk:

Western Digital Caviar Green 1TB 10EARS SATA/64MB Cache

Od jakiegoś czasu planowałem zakup dużego dysku, ale wczoraj miałem małą awarię systemu i dzisiaj bez dłuższego namysłu kupiłem ten dysk, żeby 2 razy nie instalowac systemu (teraz żałuję z wielu względów, nie tylko dlatego że nie działa)

Konfiguracja mojego komputera to:

Gigabyte GA-P35-DS3P Intel P35 Socket 775

CORE 2 QUAD Q6600 2.4 GHz LGA775

EVGA GeForce 8600 GTS 512mb DDR3/128bit

GEIL DDR2 2048MB PC800 DuAL 2x1024 UltRA

Samsung HD321KJ ATA (zainstalowany windows 7 64bit)

Maxtor 6 Y080P0 SCSI

Zaznaczam, że nieznam się za bardzo na oprogramowaniu i sprzęcie.

Po włączeniu Disk Management kilknąlem chyba convert to dynamic disk i tam wybrałem opcje gpt.

Teraz nie mogę go sformatować ani zrobić na nim partycji. W ogóle nic nie moge zrobić. W większości programów testowych jego pojemność widnieje jako 32mb a w testach wygląda ze jest wszystko ok.

Niewiem, może popełniłem jakiś banalny błąd, albo coś przeoczyłem, ale tego nie widzę.

Największy problem jest taki, że nie mogę znaleźć gwarancji od niego i jestem na niego skazany, dlatego bardzo prosze o pomoc.

Wrzucam screenshoty z programów których opisy znalazłem na forum.

001nvp.th.jpg

002zv.th.jpg

003zwu.th.jpg

004tgu.th.jpg

Hej,

Może warto posłużyć się narzędziem GParted 0.7.1-1. Ściągasz ze strony plik z rozszerzeniem .iso i wypalasz go na płycie CD - na przykład przy pomocy darmowego ImgBurn. Następnie bootujesz komputer z wykorzystaniem płyty. Po odpaleniu programu wybierasz ten błędnie sformatowany dysk i usuwasz z niego wszystkie partycje, dokonujesz nowego podziału i formatujesz. Oczywiście po wykonaniu tego wszystkiego konieczne jest zainicjowanie działania poprzez naciśnięcie zielonego tick’a (Apply).

Jeśli wspomniane nie zda rezultató może warto wyzerować dysk narzędziami producenta - znajdziesz je tutaj. Schemat postępowania bardzo podobny - pobierasz i wypalasz obraz iso na płycie CD i z niej uruchamiasz komputer.

Pozdrawiam,

Dimatheus