Wdrożeniowiec, czy programista .NET

Witam,

 

chciałbym zapytać co według Was jest bardziej opłacalne finansowo w dłuższej perspektywie czasu - chodzi mi o pracę wdrożeniowca systemów ERP, czy może programiste C# ?

 

Czy praca wdrożeniowca ERP jest przyszłościowa - czy za kilka lat nie znikną z rynku tego typu rozwiązania ? Na jakie kwoty może liczyć osoba początkująca w tym temacie ?

 

 

Jeżeli podchodzisz do takiej pracy od strony portfela, to czemu nie zostaniesz posłem?

I po co ten wpis - @up? Zadałem konkretne pytanie - jeżeli nic sensownego nie masz do powiedzenia to lepiej nie pisz.

Chce się dowiedzieć jakie są zarobki w wymienionych sektorach i który z nich jest bardziej przyszłościowy - nie wiem co ma wspólnego polityka z branżą IT ?

 

A jak ma podchodzić jak nie od strony pieniędzy. Jakiś niepoważny jesteś czy coś. Żyjesz aby pracować, czy pracujesz aby żyć?

 

Ja myśle że wdrożeniowiec jest troszkę wyżej w hierarchii niż robotnik programista, wiec zarobi więcej. Ale mogę się mylić, w sumie sam jestem ciekaw.

Rozwiązania ERP nie znikną tak długo, aż nie znikną duże firmy.

Stawek dla początkujących nie znam, ale ponieważ pensje doświadczonych wdrożeniowców i programistów .NET są zbliżone, to początkujących pewno też.

Możliwe, że wdrożeniowcy zarabiają nawet trochę więcej, no ale ta praca jest nudna i odtwórcza, więc co kto woli.

 

Może dlatego, że dobry wdrożeniowiec/programista zarabia więcej niż poseł?

 

Ale niby na jakiej zasadzie miałby być wyżej w hierarchii, skoro ich hierarchie są są całkowicie rozłączne i równoległe?

Kasa ma znaczenie !

To jest Firma !

http://en.wikipedia.org/wiki/SAP_SE

Dzięki za sensowne odpowiedzi.

Czytałem już kilka wątków na temat wdrożeniowców w internecie i sam nie wiem którą ścieżką iść - z jednej strony lubię kontakt z ludźmi, ale z drugiej mam doświadczenie programistyczne (w prawdzie dopiero zaczynam przygodę z komercyjnym programowaniem ale zawsze coś).

 

Dlaczego uważasz, że praca wdrożeniowca jest nudna - właśnie czytałem, że co chwilę dzieje się coś nowego, firmy się różnią i każde wdrożenie jest inne… więc jak to w końcu z tym jest? Czy na wdrożenia jeździ jedna osoba, czy jest to zespół? Ile czasu wdrożeniowca nie ma poza domem - czytałem, że praca przeważnie jest na terenie całego kraju ?

 

Na jakie zarobki może liczyć wdrożeniowiec z powiedzmy 2-3 letnim stażem pracy?