WDS na windows 2012 server problem z hyper-v

Witam

 

Mam nadzieje że w dobrym dziale napisałe.

 

Otóż mam taki problem. Postawiłem na serwerze windows 2012 r2 usługę WDS ogólnie działa mi mogę po sieci LAN puszczać obrazy na komputery.

 

Chciałem sobie potestować i udoskonalić obrazy żeby instalacja szła bezdotykowo chodzi mi o windows SIM … więc żeby nie stawiać kolejnego komputera testowego zainstalowałem Hyper-V. 

 

W serwerze mam 2 karty sieciowe jedna od LAN-u druga dla hyper-v. Ustawiłem wirtualną maszynę dałem bootowanie pierwsze z IDE potem Legacy Network adapter i też utworzyłem wirtualny switch i jak odpalam maszynę to PXE szuka szuka i nie umie znaleźć po 3 minutach mi przechodzi i wyskakuje komunikat “boot failure. Reboot and select…” 

 

Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną ? 

 

Pozdrawiam 

Pokaż proszę konfigurację switcha, jest “External” i podpięty do odpowiedniej karty? Na szybko to może zabootuj na tej maszynie wirtualnej jakiś LiveCD i zobacz w jakiej sieci jest ta maszyna, jakie broadcasty otrzymuje…

a więc ściągnąłem jakiś iso ubuntu i poszło normalnie 

 

konfiguracja maszyny mam taką

 

Spróbuj zmienić mimo wszystko na pierwsze urządzenie bootujące LAN, albo przy bootowaniu naciśnij F12 i wybierz ręcznie LAN. Czy to LiveCD dostało adres DHCP? Możesz z niego ‘pingować’ serwer WDS? Żadnych VLANów itd. nie masz?

Masz racje wygląda na to że DHCP coś nie przydziela mu IP 

 

odpaliłem livecd ubuntu na hyper-v i nie przydzieliło mu IP załączyłem linka z screenami konfiguracji jaką mam kart sieciowych 

 

DHCP też nie daje dobrego IP do wdsa hyper-v etc : / 

a.zip

Ja już nic nie rozumiem z tej konfiguracji - intefejs na serwerze WDS zupełnie wygląda, że leży (symbol odłączonej sieci przy zegarze). Uruchamiasz też serwer DHCP na serwerze bez statycznego adresu IP? Pokaż też proszę któryś błąd z pierwszego screena co wypluwa DHCP - EventLog Windowsa jest całkiem pomocny! Coś nie tak w konfiguracji vswitacha, albo kabel fizyczny od drugego ethernetu nie jest podpięty do fizycznego switcha… Pokaż ipconfig /all z hosta…

pogrzebałem trochę w tym … jestem a etapie że wds normalnie działa DHCP przydziela normalnie IP problem najprawdopodobniej leży w tym że DHCP nie chce przydzielić IP Hyper-V jeden interfejs z  sieci LAN ma IP 10.100.100.1 /24 i on jest statycznie w karcie sieciowej …. na drugiej karcie sieciowej jest Hyper-v nic się tam nie da ustawić i pojawiła się wirtualna karta sieciowa tam chce automatycznie dostać adres IP ale nie przydziela : / próbowałem bridge’a zrobić i też nic : /

 

EDIT

 

pobawiłem się tym dzisiaj i przydzielił mi na maszynie wirtualnej jakiś tam IP 

 

ale jak chce z wds to tam na serwerze taki błąd mam 

 

“The PXE server processed a request from a client of architecture x86.  However there were no boot images installed for this architecture.  PXE clients of this architecture will not be able to complete the boot process successfully.  To resolve this problem, add at least one boot image for this architecture.”

 

w jaki sposób zrobić maszyne 64-bitowa … robilem według jednego poradnika krok po kroku tam zadziałało mi nie 

 

dodatkowo po 10 minutach bootowania taki komunikat pojawia się