WDS - Pentagram, SMC, TP-LINK

Witam

Mam problem z udostępnianiem internetu poprzez WIFI tj. WDS . Przestudiowałem masę poradników i wypróbowałem jeszcze więcej kombinacji i nic…

Mam tak skonfigurowaną sieć :

  • Pentagram Cerberus ADSL WiFi 802.11g Plus - router z modemem ADSL (Internet po kablu telefonicznym) do którego mam podłączone 4 urządzenia do portów LAN + telefony po WLANie, nom i to smiga normalnie

  • TP-Link TD-W8950ND - router z modemem ADSL + WIFI + 4 LAN - z nim chce się połączyć po WIFI z routerem Pentagram i potem po kablu podłączyć przez LAN jeszcze 2 urządzenia.

w routerze tym mam spalony po burzy modem ADSL i port LAN 3 i 4, ale port 1 i 2 oraz WIFI śmiga normalnie (długo testowane), więc idealnie się nada.

  • mam jeszcze jeden router z modemem ADSL + wifi + 4 lan firmy SMC Network model SMC7904WBRA, jego też próbowałem użyć zamiast tego routera z TP-Linku ale też poległem.

Wszystkie posiadają funkcję WDS

Może mi ktoś powiedzieć czy w ogóle jest możliwość połączenia tychże routerów w żądanej prze zemnie konfiguracji ? A jak się nie da to jaki mam kupić router z modemem ADSL i ten drugi switch żeby skumały się po WIFI korzystając z WDS ?