WEB Serwer IIS 7 problem z web.config, htaccess i PHP

Witam,

 

Nie znalazłem stosownego miejsca na forum na mój temat więc proszę o przesunięcie do odpowiedniego działu.

 

Mój problem polega na błędach związanych z plikiem web.config w serwerze IIS 7.5 na Windows Server 2008 R2

 

Dokładnie sprawa wygląda tak, że:

 

Otrzymałem do uruchomienia stronę w PHP na serwerze IIS 7 . Wcześniej strona działała pod kontrolą serwera na Linux -ie.

Jak wiadomo Apache  / Linux opiera się na pliku konfiguracyjnym .htaccess , a IIS 7 na web.config.

Po postawieniu IIS oraz uruchomieniu PHP NTS 5.6.29 , PHPMYADMIN, MySQL, ZendGuard (strona go wymaga) w PHP itp. nie mogę wywołać wyżej omawianej strony. Bez przerwy otrzymuje błąd 500.19 kod błędu: 0x8007000d - wg MS jest to błąd złej konfiguracji pliku web.config

 

Teraz moje pytanie:

Czy ktoś z obecnych forumowiczów byłby w stanie przepisać obecny plik .htaccess do pliku web.config.?

Próby importu pliku  .htaccess do  IIS 7 kończą się błędami, że nie rozpoznaje wszystkiego i nie może go importować…

Wygenerowanie pliku web.config poprzez znalezione strony www kończy się mimo wszystko błędem 500.19

 

Błędy z IIS 7 przy imporcie konfiguracji  .htaccess :

 

<rewrite>

  <rules>

    <rule name="Imported Rule 1" stopProcessing="true">

      <match url="^.*$" />

      <conditions logicalGrouping="MatchAny">

        <!--The condition pattern is not supported: -s.-->

        <!--The condition pattern is not supported: -l.-->

        <add input="{REQUEST_FILENAME}" matchType="IsDirectory" ignoreCase="false" />

      </conditions>

      <action type="None" />

    </rule>

    <!--The rule cannot be converted into an equivalent IIS format because of unsupported flags: E-->

    <!--This rule was not converted because it contains references that are not supported: 'ENV::BASE'-->

  </rules>

</rewrite>