Webserv 2.0 - błąd podczas uruchamiania Apache

Witam!

Mam taki problem zainstalowałem Webserv 2.0. Podczas instalacji zostawiłem parametry domyślne. I kiedy włączam program pokazuje mi taki oto błąd:

webserv.JPG

Co mam zrobić aby program działał poprawnie? Dodam jeszcze, że prędzej miałem zainstalowanego KRASNALA 2.7(ale po wyłączeniu komputera i włączeniu go następnego dnia, kiedy włączyłem krasnala pokazywało błąd 404 kiedy wpisywałem localhost w przeglądarce).

Kiedyś miałem podobny problem i okazało się że w procesach miałem już uruchomiony webserv i dlatego nie mogłem go odpalić.Może wejdź w procesy i sprawdź czy nie masz już włączonego tego programu.

Ja miałem taki problem.

Zmieniłem port Apache z 80 na 84 i działało.

Możliwe, że port 80 jest blokowany przez Skype, albo coś innego.

Pozdrawiam.

Chyba mieliście rację, bo jak zmieniłem port na 84 to już nie ma tego problemu, ale teraz pokazuje kolejną informację:

webserv2.JPG

Wspomniane jest tam coś o pliku: c:\usr\mysql\data\ , ale takiego nie mam na komputerze (nie jest nawet ukryty).

Za dotychczasową pomoc dziękuję. A co mam zrobić dalej?

http://www.forumweb.pl/viewtopic.php?t= … ht=webserv

Ja Ci radze dać sobie spokój z webservem i użyć czegoś co nie sprawia tylu problemów: xampp, wampstack, wampserver.

Zmień port bazy MySQL lub ją wyłącz. Ja też tak miałem

Lub uruchom WebServ’a na innym koncie użytkownika Windows. To pomaga. 0 problemów. U mnie się sprawdziłpo.

Wielkie dzięki Wam wszystkim za pomoc. Spróbuję wykorzystać metody artXde. Tymczasowo zainstalowałem sobie WampServer, bo było mi bardzo potrzebne wczoraj. Ale spróbuję ponownie zainstalować Webserv 2.0. :slight_smile: