WebServ mający służyć instalacji joomli na kompie

Witam,

mam następujący problem:

postanowiłam zainstalować sobie joomlę na komputerze. Wypełnienie tego zamiaru okazało się trudniejsze niż myślałam.

Po wielu perypetiach zainstalowałam sobie WebServ 2.0. i tu pojawił się kolejny kłopot.

WebServ jest programem z wieloma możliwościami (które są zawarte w wielu poradach i instrukcjach) ale ja chcę tylko zainstalować sobie joomlę.

Jak to zrobić?

Jakie opcje i możliwości WebServ będą mi potrzebne, a jakie zupełnie zbędne?

Co muszę skonfigurować?

Ps. Może to głupie, ale czytałam, że WebServ służy m.in. do udostępniania danych i zastanawiałam się czy istnieje niebezpieczeństwo przypadkowego udostęnienia danych z mojego komputera?

Czy zainstalowanie tego programu zwiększa niebezpieczeństwo włamania?

ania_zielona

Tak, więcej usług na komputerze to więcej możliwości dla włamywacza (szczególnie jak masz dziurawe skrypty i niebezpieczne funkcje php nie zablokowane). Edytując PHP.ini zablokuj niepotrzebne rzeczy, więcej informacji znajdziesz w sieci. To samo tyczy się konfiguracji Apache. Przy okazji zmień domyślne hasło administratora do MySql (chyba brak?). Po prostu przenieś do katalogu głównego webserwa pliki tego CMS’a i skonfiguruj przez przeglądarkę, głównie to konfiguracja baz danych.

Dzięki za rady. Postaram się do nich zastosować (choć nie wiem jak mi to pójdzie). Zapomniałam mianowicie wspomnieć, że nie znam się na webmasteringu. WebServ ściągnęłam sobie bo musiałam (do zainstalowania joomli), ale gdzieś w ogóle nie łapię o co chodzi w tym programie.

Szczególnie nie rozumiem jednak tego zdania:

Tu jest Twój post, całkiem podobny, zapomniałaś o nim? viewtopic.php?f=18&t=319458

Napisałem tutorial krok po kroku opisujący cały ten proces. Zapraszam tutaj: viewtopic.php?f=18&t=325720

Hej.

Dzięki za pomoc, wszystko zainstalowałam i mam nadzieję, że będzie działać.

Ponieważ nie mam zamiaru używać mojego kompa jako serwera liczę, że podana konfiguracja jest w miarę bezpieczna dla mojego komputera.

Wręcz przeciwnie, ale pytałam tam o coś nieco innego.

Nie natrafiłam jeszcze wtedy na WebServ, z którym to teraz miałam kłopot.

ania_zielona