Wejscia do ramu i maksymalna predkosc ramu jaka wyciaga plyt

hejka czytałem trochę o ramie i przeczytałem gdzieś ze są różne wejścia (mówimy cały czas o ddr(1)) to prawda? i jeśli tak to jak je rozpoznać(mam everesta może tam coś pisze? jeśli tak to która to informacja?)

druga sprawa to czy to prawda ze określona płyta główna może wyciągnąć tylko do jakiejś prędkości ramu? jeśli to prawda to jak to sprawdzić do ilu moja płyta wyciągnie??

przepraszam za moje nieobeznanie w tych sprawach (ale powoli sie

uczę) ale mam nadzieję ze mi pomożecie

nieda sie wyciągność chyba ze sokupisz ramy, ale to też nie wiadowmo czy karta obsłuzy nowe …

zle zrozumiales! ja chce wlasnie dokupic! chodzi o to ze skad mam wiedziec czy karta obsluzy nowe?

i chodzi jeszcze o to czy na miejsce starego ramu moge wstawic nowy obojetnie jaki czy sa tego rozne modele np wejsc

Jeśli masz DDR1 to masz też tylko jeden rodzaj wejść na taki ram i wszyskie DDR1 będą pasowały.

Najlepiej wejdź na stronę producenta płyty i zobacz jaką maksymalną przepustowość pamięci obsługuje twoja płyta (PC 3200, PC 2700 itd.).

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M … 2b&s=Intel

tu mam mój model! i gdzie to pisze bo tu trochę dużo tego jest

DDR 333/266/200, Max. DDR400(over-clocking)

Czyli jeśli się nie mylę to możesz wciskać każdy ram DDR1, ale z przepustowością 3200 (400) będzie chyba śmigał po podkręceniu (czy coś takiego).

to mam jeszcze takie pytanko: co to jest to “podkręcenie”??

i chciałbym żeby ktoś kto jest pewny to potwierdził bo tu co chwile czytam “chyba”

aha i czy jak chce wcisnac 2 kostki to one w sumie maja miec 400 (czyli kazda po 200) czy obie moga miec po 400?

Zwiększanie parametrów komputera przez użyszkodnika czyli z procka 2.7 robisz 3.0, zwiększanie taktowania RAMu itp.

Na tej stronie co podałeś wyczytałem to: “Max. DDR400(over-clocking)” czyli maxymalnie możesz włożyć ddr 400MHz. Podkręcanie to jest zmuszanie procesora z większą częstotliwością(najczęściej opcja dostępna z poziomu biosu). Trzeba też pamiętać o tym, że wraz z podnoszeniem FSB procesora, podnosimy też częstotliwość pracy RAMu

Obie mogą (nie muszą) mieć po 400 (PC 3200), to jest najlepszy wariant jeśli o przepustowość chodzi.

dobra za to podkrecanie sie nawet nie biore bo widze ze to nie dla mnie!

mam jeszcze pytanko! czy DDR DIMM to to samo co ddr sdram?

aha i czy goodram to w miare pozadna firma? (glownie z tej firmy widze na allegro)

DDR DIMM to DDR1 a DDR SDRAM to starszy rodzaj pamięci - SD RAM.

Wiele osób chwali sobie markę Goodram, produkcja polska. Ja chwalę sobie markę Kingston.

a ja gdzies czytalem ze ta starsza wersja to sdr sdram a ddr sdram to ddr(1)

dobra nie wazne znalazlem ze mam wejscia ddr dimm wiec juz po sprawie! jak jeszcze bede mial pytania to napisze

mala korekta - ta plyta obsluzy jedynie jedna kosc(do 1gb) ram na 400mhz, jesli beda dwie, to beda max na 333mhza i to nie w dualu…

To raczej normalne, że na 333. Pamięci DDR400 nigdy nie były ustandaryzowane i stanowiły maksimum osiągów dla tego rodzaju modułów. Z tego powodu oraz problemów ze stabilnością, wprowadzono zasadę, że łącząc dwie pamięci DDR400, zostaną one ograniczone do DDR333. Łącząc dalej, znowu częstotliwość jest obniżana o jeden poziom (do 266). Łącząc DDR333 z DDR400, co ciekawe, spowoduje od razu obniżenie do DDR266. W większości przypadków udawało się oszukać płytę, ustawiając w biosie ręcznie na DDR333 (zamiast ustawień odczytywanych z układów pamięci). Tego efektu nie było dla pamięci opisanych standardem, czyli do DDR333.

to ja juz nic nie rozumiem! mozna jasniej? czyli jak kupie 2 po 400 to bede mial 333 a jak kupie 2 po 333 to bede mial 266?

wlasnie chce kupic tylko niewiem jakie

co to dual?

jak kupisz 2x400 ddr to bedziesz mial na 333mhz i nie bedzie wielkiej roznicy (chyba ze w timingach) gdybys zaopatrzyl sie w 3x333 ddr

twoja plyta obsluzy jeden modul ram na 400mhz i 2x333mhz, bez dualu niestety i max 2gb, czyli 2x1gb@333mhz na wlasciwej czestotliwosci lub 2x1gb@400mhz na zanizonej

ps. jest jeszcze pytanie z jakim fsb proc chodzi… jesli 200mhz to plyta moze obnizyc fsb, by dostosowac do ram - widac ma dzielniki sztywne

ps2. dual to ‘turbo’ pamieci - najprosciej ujmujac dane sa zapisywane naprzemiennie w kosciach, co jest 2x szybsze anizeli tryb gdzie dane po kolei zapelniaja ram…

:slight_smile:

sorka ale mi trzeba wszystko “łopatologicznie” do glowy wkladac? gdzie to widac?

mialo byc 3x333 czy 2x333 bo 2x333 mi sie bardziej logiczne wydaje

Na zdjęciu i w opisue Twojej płyty głównej widzę dwa sloty na pamięć, więc 2x333 lub 2x400 (i tak je zwolni do 333).