Wejscia USB PRZÓD i Wejscie słuchakowe i mikrofonu - karta m

Witam , mam taki problem kupiłem komputer i posiada on wejscia z przodu 2 usb i 2 wejscia jedno na sluchawki a drugie na mikrofon , i rzecz w tym ze te usb z przodu działaja jak np podlącze apart przez kabel usb , a jak podlaczylem pendriva to miga , przez chwile sie pokaze dysk wymienny w moim komputerze a potem pisze " H: nie jest dostępny nie można wykonac żadania z powodu blędu urządzenia We/Wy" dodam ze pendrive z tylu dziala normalnie , drugie pytanie to wie ktos moze jak wlaczyc te przednie wejscia na sluchawki i mikrofon , bo chcialbym miec podlaczone jednoczesnie glosniki i sluchawki mam karte muzyczna z tylu nvidia audio i niby wszystko dziala jest tam 5 roznych wejsc zielone , pomaranczowe niebieskie czarne itp

mam 2 pary glosnikow i podlaczam je do zielonego przez przejsciowka jack , ale sluchawki nie wiem do ktorego podlaczyc , probowalem do kazdego potem wszystko konfigurowałem przy konfiguracji bylo slychac dzwiek w sluchawkach po zakonczeniu jej muzyka tylko grala w glosnikach a w tych sluchawkach niestety nie czy wie ktos co zrobic by gralo mi to i to , bo kiedy prowadze audycje musialbym za kazdym razem odsuwać komputer i biurko aby z głośnikow przelaczyc na sluchawki z gory dzieki za pomoc pozdrawiam.

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

No i oczywiście system /bit./

kliknij aby powiększyć :

audioh.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych (za free) to AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

Jak masz dwie pary głośników, to jedną parę wlącz z tyłu do gniazdka zielonego przez przejściówkę i do tej przejściówki (rozdzielnika 1 na 2) wetknij też mini-jacka od słuchawek. Drugą parę głośników włącz do gniazdka czarnego i odsuń te głośniki na bok, tak by stanowiły głośniki boczne. W ten sposób będziesz miał jednocześnie dźwięk i w głośnikach i w słuchawkach. Mikrofon zostaje w różowym gniazdku.

Dodane 13.06.2011 (Pn) 12:25

Co do pierwszego problemu, podaj, czy obudowa tego komputera jest nowa, czy sprzed kilku (a może wielu?) lat. Poza tym, firmę i model płyty głównej komputera.

Nie działają, bo musisz je włączyć w oprogramowaniu karty dźwiękowej. Ja nie znam Twojej karty dźwiękowej, ale chodzi o ilość głośników, prawdopodobnioe o 5.1. Jak to włączysz, to będzie wszystko tak jak chcesz.

no wlasnie jest tak ze robie tam tą cała konfigurację i slysze wszystko i w glosnikach i w sluchawkach potem klikam zakoncz i znowu dziala tylko 1 para glosnikow i sluchawki.

W tym Ci nie pomogę, nie znam tej karty. Musisz sam poćwiczyć.

Odpowiedz jeszcze, jak stara jest obudowa komputera razem z tymi wejściami USB z przodu?

3-4 latka co jest 2 wejscia usb i wejscie na sluchawki i mikrofon.

nie wiem jak to wlasnie mozliwe ze jak podlacze pendriva to nie dziala a jak przez kabel aparat albo hub usb to dzialaja te wejscia.

To się zdarza i nic tu nie poradzisz, ponieważ gniazda (stare 1.0) nie odpowiadają standardowi wtyku pendrive’a (prawdopodobnie 2.0).

Zainstalowałeś sterowniki Chipset do swojej płyty głównej ?

Jeżeli tak to zainstaluj jeszcze Windows XP Service Pack 3

Powiedz jeszcze, czy te przednie gniazda Audio (mic&słuchawki) są na teraz gdzieś podłączone kabelkami, czy nie?

tak chipset zainstalowalem ale nie raczej instalacja serive pack 3 nic nie da.

Instalacja SP3 nie raz pomaga i warto sprawdzić.

Masz już SP2 więc śmiało możesz instalować :wink:

W razie problemu instaluj w trybie awaryjnym - podczas włączenia komputera wciskasz klawisz F8 , wybierasz tryb awaryjny

  • Enter.

Po instalacji SP3 przeczyść komputer np. programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów oraz sterowników.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Jeżeli pendriva masz w formacie FAT32 to sprawdź tą łatkę :

http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … layLang=pl

w srodku wygląda to tak : i z tego co patrzyłem wszystko jest podlączone

trochę wszystko przeczyścilem i dziwnym trafem ale 1 usb zaczelo odcztywac pendriva drugie nie ale drugie normalnie odczytuje np aparat - kabel usb

p1040034u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Doczytałem się w instrukcji Twojej płyty głównej, że nie można jednocześnie korzystać z tylnych i przednich gniazdek audio (albo jedne albo drugie!), czyli wypada Ci pozostać przy podłączeniu głośników (dwa do zielonego, dwa do czarnego), mikrofonu (do różowego) i słuchawek (też do zielonego), jakie Ci radziłem. Reszta należy do odpowiedniego ustawienia oprogramowania karty dźwiękowej. Musisz tu pokombinować sam.

a co do karty muzycznej z tyłu wygląda tak :

p1040038q.jpg

Uploaded with ImageShack.us

do zielonego podlaczam 2 pary glosnikow poprzez przejciowke i nie wiem gdzie podlaczyc sluchawki , zeby leciala muza i tutaj i tutaj jednoczesnie , przy konfiguracji gdzie bym nie podlaczyl tych sluchawek zawsze i w glosnikach i w sluchawkach slychac szum po kliknieciu zakoncz konfiguracje dzialaja tylko te w podlaczeniu zielonym (GLOSNIKI )

Wrzuć screeny ze wszystkich zakładek sterowników jeżeli są.

tzn gdzie ? to się znaduję

Klikasz dwa razy na ikonkę sterowników w tray`u lub w Panelu sterowania.

chodzi o panel sterownia dzwiek i potem dzwiek?

Dodane 13.06.2011 (Pn) 14:09

aha a wogole wiesz moze jak to sie przelącza no i nie wiem nadal jak to ustawic.

Dodane 13.06.2011 (Pn) 14:14

albo są może jakies lepsze sterowniki do tej mojej karty? cos z realteka zeby tam szlo wszystko ustawic bo ja mam takie i nic z tym nie idzie zrobic?

aaaaxr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Dodane 13.06.2011 (Pn) 14:16

bo wiem ze jak ma się ten sterownik gigabite taki niebieski wiem ze tam duzo rzeczy idzie zmieniac ale nie wiem czy takie sterowniki by u mnie dzialaly jak klikne info w sterowniku to pisze ac 97 realtek wiec nie wiem

Pomocy