Wejścia w płycie głownej na podpięcie wiatraków

Witam,

Kupuje obudowę THERMALTAKE ELEMENT G http://allegro.pl/obudowa-thermaltake-e … 24222.html . Mój zasilacz to ocz mod xstream pro 500w a płyta główna to gigabyte ma-77-0t-ud3. Ta obudowa posiada 3 wiatraki. Mam pytanie czy podłacze je wszystkie pod moją płytę główną, czy starczy wejść oraz czy podłaczam je w to samo miejsce co tradycyjny tylny wiatrak?

Powiem Ci tak skoro obudowa ma już 3 fabrycznie zamontowane wentylatory , to napewno w zestawie jest odpowiednia przejściówka na zwykły tyk od zasilacza . A jeśli nie będzie to nie problem kupić sobie taki multicocector :)Podam Ci przykładowy na wentylatory 4x 12 v są też na np 2x 5v i 2 x 12 v:)

http://www.cooling.pl/silentiumpc-multiconnector-4x-3pin-12v,produkt,552081.html

Aha, czyli te wiatraczki nie podpinam od płyty głównej tylko do zasilacza?

Możesz je podłączyć do MB, ale jeśli będziesz chciał ich więcej, to możesz podłaczyć do zasilacza.

Na płycie są raczej 2 wejścia , do jednego podłączysz wentylator od procka i zostanie Ci tylko 1 więc lepszym wyjsciem jest podłączenie bezpośrednio do zasilacza :slight_smile:

A czy mogę zrobić tak: wiec jak mi zostanie jedno wejście na wentylator, to reszte bede mogł podłaczyc pod zasilacz? Czy wszystkie musza byc podłaczone pod zasilacz, czy jedno moze zostac podłaczone w płyte głowna? I czy jak jeden z wiatraków podłacze pod plyte głowna a reszte pod zasilacz to bede mógł sterowac obratami pokrętłem tego z plyty i tego z zasilacza.

Odbiegając od tematu, chyba wybrałem dobrą obudowę ?

Możesz podłączyc oczywiście 1 do płyty , ale jak chcesz sterować obrotami to przydałby się regulator obrotów wentylatorów i wtedy nie podłączasz wentylatorów do zasilacza tylko do regulatora a tego z kolei w gniazdo na płycie głównej i zasilanie normalne :slight_smile:

A co do obudowy :

to wydaje mi się że jest bardzo dobra ,na pewno przewiewna , zasilacz na dole , jak ładnie ułożysz kabelki to bedzię spełniac swoje zadanie :stuck_out_tongue:

I z tego co widze to chyba masz tam pokrętełko do regulacji obrotów wentylatorów , czyli masz juz w zestawie wentylatory wraz z regulatorem , masz to zamontowane tylko podłączysz do zasilacza 1 kabelek i wszystko smiga .

:slight_smile:

Dodane 18.09.2011 (N) 14:45

AAA jak kupiłeś z tego linku co podałeś to masz Wentylatory zainstalowane 2 tylko a max możesz dać 7 więc przydało by się dokupić jakieś oczywiście jak będziesz chciał !I wtedy potrzebny będzie regulator ale taki mozna za 40 zł kupić na 6 wntylatorów mocowany z przodu jak cd-rom i wtedy sterujesz każdym osobno :slight_smile:

Mówisz ze standardowo ma 2 wiatraki, jak na zdjęciu są 3 wiatraki

8.jpg

Chodzi o to że na aukcji Ci pisze że sa zamonotwane 2 wiatraki fabrycznie !!