Wejścia w płycie głownej na podpięcie wiatraków


(Mateuszunix) #1

Witam,

Kupuje obudowę THERMALTAKE ELEMENT G http://allegro.pl/obudowa-thermaltake-e ... 24222.html . Mój zasilacz to ocz mod xstream pro 500w a płyta główna to gigabyte ma-77-0t-ud3. Ta obudowa posiada 3 wiatraki. Mam pytanie czy podłacze je wszystkie pod moją płytę główną, czy starczy wejść oraz czy podłaczam je w to samo miejsce co tradycyjny tylny wiatrak?


(Psembol) #2

Powiem Ci tak skoro obudowa ma już 3 fabrycznie zamontowane wentylatory , to napewno w zestawie jest odpowiednia przejściówka na zwykły tyk od zasilacza . A jeśli nie będzie to nie problem kupić sobie taki multicocector :)Podam Ci przykładowy na wentylatory 4x 12 v są też na np 2x 5v i 2 x 12 v:)


(Mateuszunix) #3

Aha, czyli te wiatraczki nie podpinam od płyty głównej tylko do zasilacza?


(Jaromir Zurawski) #4

Możesz je podłączyć do MB, ale jeśli będziesz chciał ich więcej, to możesz podłaczyć do zasilacza.


(Psembol) #5

Na płycie są raczej 2 wejścia , do jednego podłączysz wentylator od procka i zostanie Ci tylko 1 więc lepszym wyjsciem jest podłączenie bezpośrednio do zasilacza :slight_smile:


(Mateuszunix) #6

A czy mogę zrobić tak: wiec jak mi zostanie jedno wejście na wentylator, to reszte bede mogł podłaczyc pod zasilacz? Czy wszystkie musza byc podłaczone pod zasilacz, czy jedno moze zostac podłaczone w płyte głowna? I czy jak jeden z wiatraków podłacze pod plyte głowna a reszte pod zasilacz to bede mógł sterowac obratami pokrętłem tego z plyty i tego z zasilacza.

Odbiegając od tematu, chyba wybrałem dobrą obudowę ?


(Psembol) #7

Możesz podłączyc oczywiście 1 do płyty , ale jak chcesz sterować obrotami to przydałby się regulator obrotów wentylatorów i wtedy nie podłączasz wentylatorów do zasilacza tylko do regulatora a tego z kolei w gniazdo na płycie głównej i zasilanie normalne :slight_smile:

A co do obudowy :

to wydaje mi się że jest bardzo dobra ,na pewno przewiewna , zasilacz na dole , jak ładnie ułożysz kabelki to bedzię spełniac swoje zadanie :stuck_out_tongue:

I z tego co widze to chyba masz tam pokrętełko do regulacji obrotów wentylatorów , czyli masz juz w zestawie wentylatory wraz z regulatorem , masz to zamontowane tylko podłączysz do zasilacza 1 kabelek i wszystko smiga .

:slight_smile:

-- Dodane 18.09.2011 (N) 14:45 --

AAA jak kupiłeś z tego linku co podałeś to masz Wentylatory zainstalowane 2 tylko a max możesz dać 7 więc przydało by się dokupić jakieś oczywiście jak będziesz chciał !I wtedy potrzebny będzie regulator ale taki mozna za 40 zł kupić na 6 wntylatorów mocowany z przodu jak cd-rom i wtedy sterujesz każdym osobno :slight_smile:


(Mateuszunix) #8

Mówisz ze standardowo ma 2 wiatraki, jak na zdjęciu są 3 wiatraki

8.jpg


(Psembol) #9

Chodzi o to że na aukcji Ci pisze że sa zamonotwane 2 wiatraki fabrycznie !!