Wejście do ustawień routera bez znajomości hasła

Witam! Mam dość nietypowy problem. Otóż potrzebuję zmienić ustawienia swojego routera (konkretnie livebox), ale zapomniałem do niego hasła. Było ono ustalane dawno temu. Prawdopodobnie zapisałem je na jakieś kartce, której już nie mam. Potrzebuję niestety pilnie dostać się do jego wnętrza i tu pojawia się moje pytanie: czy mogę jakoś obejść to hasło? Może da się je jakoś zresetować, itp.

Poza tematem: Czy i jeśli tak, to jak da się połączyć ze sobą livebox z routerem TP Link tak, żeby livebox obsługiwał jeden komputer po kablu, a TP Link pełnił funkcję “rozsiewacza”?

http://boglan.mine.nu/livebox/reset/reset.html

@poza wyłącz w routerze dhcp, jeśli nie będzie działać przełóż kabel z wan do lan :slight_smile:

Niestety hasła obejść się nie da pozostaje Ci reset routera, i poustawianie wszystkiego na nowo mam nadzieje że posiadasz login i hasło do neostrady, jeśli nie będziesz musiał zadzwonić na ich “Błękitną linię”, aby podali Ci login i nowe zmienione hasło. Co do twojego drógiego pytania to do Liveboxa możesz podłączyć 2 urządzewnia sieciowe, jeśli ich potrzebujesz więcej to proponowałbym zamiast routera przełącznik “swith” sieciowy są dość tanie i niema z nimi żadnych problemów. To proste urządzenia nie mają żadnego panelu konfiguracyjnego po prostu plug and plai do wejścia podłanczasz kabel sieciowy z Liveboxa a do wyjść komputery, drukarki sieciowe itp.

PS. Może to i głópie ale jako login próbowałeś wpisać “admin”, a hasło pozostawić puste, tak pytam się aby wszystko było jasne że login i hasło zostały zmienione ?

Switch to mówisz o takiej jakby złączce, że do niej się podpina inne kable ethernet, tak? W sumie to dobre rozwiązanie, bo muszę doprowadzić internet na niższe piętro i chciałem to zrobić przy pomocy sieci elektrycznej. Kiedyś gdzieś to widziałem. Inna możliwość to WLAN.

Nie, hasło admin admin nie działa. Sprawdzałem na samym początku.

Na pewno nie polecałbym koncetrator’a sieciowego od tego urządzenia raczej się odchodzi a zastępuje się switch’em. Chociażby, dlatego że switch kieruje odpowiednie pakiety do konkretnego komputera

A jak bym chciał połączyć tak: (postaram się to przedstawić w miarę obrazowo):

1.Komputer podłączony do internetu poprzez kabel znajduje się na I piętrze w pokoju A.

2.Inny komputer znajdujący się na I piętrze w pokoju B ma mieć dostęp do internetu poprzez WLAN

3.Telewizor i Playstation 3 znajdujące się na parterze mają mieć dostęp do internetu poprzez kabel.

Zależy mi głównie na tym 3 punkcie. Drugi też jest ważny, bo na komputerze pokazuje mi prędkość przesyłania danych 1 Mb/s, gdzie na wcześniejszym TP Linku było 54 Mb/s (nie wiem, czy nie mylę jednostek).