Wejście ładowarki do PSP


(Shurimen) #1

Witam, prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie, gdyż może ono bardzo pomóc. Mianowicie, czy ktoś wie, jak nazywa się do wejście, do którego podłącza się ładowarkę w PSP? Podłączamy tam kabel z żółtą taśmą bądź plastikiem na "czubku" wejścia. Jeżeli po moich wypocinach wiecie już o co chodzi, to proszę o nazwę tego urządzenia :wink:


#2

Problemy z oprogramowaniem - możesz mi wyjaśnić co Tobą kierowało kiedy umieszczałeś swój temat w tym dziale?

Przenoszę.


(Cedar) #3

Gniazdo zasilania, które współpracuje z wtykiem (wtyczką)

Nie na "czubku wejścia" tylko na wtyku.

Napisz jaśniej, o co Ci chodzi? Zepsułeś wtyk i szukasz może takiego samego i nie wiesz jak go nazwać?

http://www.cyfronika.com.pl/wtyki_dc.htm

http://www.google.pl/search?source=ig&h ... j+w+Google

http://www.google.pl/search?source=ig&h ... j+w+Google


(Shurimen) #4

Chodzi mi o nazwe wlasnie wtyka od ladowarki do PSP, poniewaz szukam tej samej ladowarki, ale o innym napieciu (mianowicie 6V i 150mA) . Czy istnieje w ogole taki typ ladowarki?


(Xparanienormalnyx) #5

Ładowarka to nic innego jak zwykły transformatorek, wtyczka nie ma nic do rzeczy. Możesz sobie kupić zwykły najtańszy zasilacz regulowany z wymiennymi końcówkami, na allegro jest tego sporo, po prostu mierzysz średnicę wtyczki i sprawdzasz w opisie aukcji, czy w danym zestawie taka się znajduje.


(Cedar) #6

Czy Ty wiesz co piszesz? Z takiej ładowarki jak podałeś to można bez ryzyka podłączyć jakąś żaróweczkę a nie np. precyzyjny i drogi układ elektroniczny. Odpuść sobie tego typu "porady"

Dobry zasilacz prądu stałego oprócz transformatora zawiera diory prostownicze, kondensatory filtrujące, układ stabilizacji napięcia, zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe.

Obecnie większość producentów stosuje do swoich urządzeń już przetwornice elektroniczne a nie zasilacze transformatorowe.

Shurimen , Tak, istnieje, producenci mają w swojej ofercie ładowarki o bardzo wielu napięciach, maksymalnych prądach wyjściowych i wtyczkach, sprawdź np. na stronie firmy Tatarek http://www.tatarek.com.pl/

Do czego potrzebujesz tej ładowarki (zasilacza), jakie urządzenie będzie z niej zasilane?


(Shurimen) #7

Beda z niego zasilane sluchawki SONY bezprzewodowe. Niestety nie posiadaja one w zestawie wlasnie takowego dlugiego kabla, jest tylko krotki kabel polaczony ze stacja, ma on nie wiecej niz 15 cm. Jednak teraz nasunelo mi sie inne pytanie, czy istnieja przedluzaczez tego typu wejsciami? Bo jezeli takie istnieja, to by o wiele bardziej ulatwilo sprawe.