Wejście liniowe problem z podlaczeniem

Witam.

Chcial bym sobie podlaczyc sluchawki pod wejscie liniowe lecz wykrywa mi to urzadzenie jako mikrofon… nie wiem jak to zmienic … a gniazdo od sluchawek mi sie rozwalilo i wogle nie trzyma … mam rowniez jeszcze jedno gniazdo lecz nie wiem od czego ono jest wiec wszystkich mam 4 … grzebalem troche w sieci troche sam probowalem zrobic lecz nic nie wychodzilo dlatego pisze tutaj… moja karta dzwiekowa to realtek High Definition Audio Device.

Zakładam że przedniego wejścia brak.

Nie wiem jaki masz model tego realteka (jeśli karta zintegrowana to model płyty głównej może być). W panelu realteka można ustawić gniazda, choć nie wiem czy wszystkie modele kart mają tę opcję.

model karty dzwiekowej to 8111 a w panelu nic nie moge zmienic albo nie wiem jak… bo jak podlaczam wejscie od sluchawek do wejscia tego liniowego to tam wyskakuje ze jest cos wlozone ale wykrywa to jako mikrofon a nie sluchawki…

W zakładce wejścia/wyjścia (audio I/O) audio powinny być gniazda, mniej więcej tak jak tu

ddlive0fw.jpg

kliknij na to gniazdo do którego podłączasz słuchawki i zamiast mikrofonu wybierz słuchawki.

a jak ja mam tylko 2ch i sluchawki?:smiley: hmm a moze ja mam inna karte a inne sterowniki do niej? bo kilka h temu wlasnie te stery sciagalem i wszystko bylo dobrze te to znaczy do 8111 a teraz mam viste od producenta i wszystkie wniej stery ale nadal mam to samo czyli 2ch i sluchawki…

Proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ

Dałem tylko przykładowy obrazek z neta :), osobiście nie mam karty realteka. Jeżeli masz w tym panelu przy opcji 2CH (bądź słuchawki) 3 gniazda: zielone, niebieskie (lub czarne) i różowe, to ustaw w panelu gniazdo jako słuchawkowe te, do którego podłączyłeś słuchawki.

Problem z przednim panelem komputera / mikrofon oraz słuchawki / to zaznacz

v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego :

d6e1edb4ee1c2cc5m.jpg 7784be63cc7e8f4dm.jpg

OK - OK.

ja nawet nie mam takich opcji… jesli cos to wniesie to ja mam laptopa… dokladniej toshiba p200.