Wejście mikrofonowe - a go nie ma

http://www.x-kom.pl/p/160199-notebook-laptop-17-3-hp-pavilion-17-e045sw-a10-5750m-4gb-1000-win8-hd8670.html?ceneo_spo=true#

 

mam tego laptopa i tam pisze:

 

Rodzaje wyjść / wejść

VGA (D-sub) - 1 szt.

Zapewne wejście mikrofonowe (IN) jest zintegrowane z gniazdem słuchawkowym. Zdarza się tak. Musisz mieć specjalny wtyk łączący w sobie obie funkcje - np ze słuchawek ze zintegrowanym mikrofonem.

Troche odkużam ale teraz potrzebuje tego, bo kupuje mikrofon na jacka 3.5mm i słuchawki z jackiem 3.5mm i mogę to jakąś jakimś łącznikiem złączyć aby 2 kabelki złączyć i aby 1 kablem podłączyć do komputera?

Jak się przyjrzysz zwykłej wtyczce miniJack 3,5 mm to zauważysz, że dzieli się ona na trzy segmenty (te działające w stereo). http://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_%28wtyczka%29 Do takiego dwu funkcyjnego gniazdka, tak aby uzyskać możliwość słuchania i mówienia, potrzebna jest wtyczka miniJakc dzieląca się na cztery segmenty.

Jeśli masz zestaw słuchawki-mikrofon z dwoma wtyczkami, to sprawę powinien załatwić odpowiedni adapter, np: http://www.komputronik.pl/product/158960/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Delock_Adapter_Stero_miniJack_M_4_PIN_2X_Stereo_miniJack_F_Tablety_Smartfony_Laptopy.html

Tu końcówka miniJack dzieli się na cztery segmenty.