Wejście mimo blokady hasłem


(Marekpratnicki) #1

ostani zalozylem haslo na koncie gosc!

mniej wiecej tak to zrobilem: Metoda prosta - nałożenie hasła na konto "Gość"

Opis dla Windows 2000/XP Professional

Przejdź do "Panel sterowania" -> "Narzędzia administracyjne" -> "Zarządzanie komputerem" -> "Użytkownicy i grupy lokalne" -> "Użytkownicy -> prawym przyciskiem myszy na "Gość" -> "ustawianie hasła" i wpisujemy nasze tajne hasło.

Teraz jak ktoś przez sieć będzie chciał się dostać na nasz komputer, obojętnie do jakiego zasobu, będzie musiał wpisać użytkownika "Gość" i ustawione przez nas hasło.

niby dzialalo!ale jak sie okazalo pewien koles z mojej sieci wszedl nie znajac hasla!! (nikomu narazie nie podabawlem! !!


(lazikar) #2

Zmień moze jeszcze nazwę konta Gość. :?


(P.Piotrek) #3

Hello !!

  1. Możesz pobrać sobie z sieci darmowy programik: Friendly Net Watcher służący do zarządzania udostępnianymi zasobami (program posiada polską wesję językową) poprzez banowanie użytkowników, którym nie pozwalasz na ściąganie udostępnianych plików (http://www.kilievich.com/fwatcher/). Program ma kilka opcji banowania. Jego wadą jest to, że banuje wg nazwy użytkownika i nazwy komputera a nie po adresie IP !!

(pysiu) #4

tu masz opisy konfiguracji do kazdego systemu http://www.banita.pl/konf/smbspis.html


(Marekpratnicki) #5

ok teraz jeszcze jednopytanko! !!

Puzniej prosze kogos z sieci zeby zobaczyli czy widac czy cos mam udostepnione a o ni mowia mi ze musza pdac haslo :frowning: