Wejście na konto użytkownika zabezpieczone hasłem

Witam.

Mam dosyć poważny problem, a raczej mój ojciec.

Otóż mój ojciec ma zabezpieczone konto hasłem na swoim laptopie.

Nie raz zostawia go w pracy na biurku, z nadzieją, że jego koledzy z pracy nie rozgryzą jego hasła.

Niestety, raz im się udało. Dlatego też mój ojciec zmienił sobie hasło.

Problem w tym, że akurat je zapomniał (stworzył sobie jakieś zbyt skomplikowane hasło…)

Czy jest jakiś sposób na złamanie hasła lub go usunięcie bez jego znajomości? (oczywiście nie formatując, gdyż są tam zbyt poważne dla niego dane)

Jest. Można zresetować hasło. Wystarczy nieco poszperać w internecie i wszystko stanie się proste - z jednym wszak zastrzeżeniem: jeśli laptop posiada moduł TPM, i hasło logowania zostało z nim powiązane - to próba zresetowania hasła może spowodować zaszyfrowanie zawartości dysku. Dlatego zalecałbym wykonanie zawczasu kopii zapasowej danych.

Zależy jaki system.

Bo w XP trzeba uruchomić w trybie awaryjnym (F8 zaraz po włączeniu komputera), wtedy będzie dostępne konto Administrator.

Używałem do tego Offline NT Password Editor … http://www.tweaks.pl/Offline-NT-Passwor … D,522.html … na dole strony jest link do opisu, co i jak.

W opisie jest resetowanie hasła administratora, ale zamiast Administrator wystarczy wpisać nazwę użytkownika, którego hasło chcesz zresetować.

Uwaga! najlepiej pozostawić hasło puste (przy zmianie hasła nieraz są problemy) … nazwa użytkownika musi być dokładnie taka sama (duże i małe litery, spacje)