Wejście na serwer pocztowy bez loginu i hasła

Cześć
Chciałbym wejść na serwer pocztowy, który obsługuje IMAP. Z tego serwera korzysta pewna aplikacja, która wysyła maile do użytkowników apki. Hitem jest jednak to, że login i hasło to wartości puste (null). I tu się zaczynają schody :stuck_out_tongue: Próbowałem wejść przez Telnet, jednak wpisując “a login null null” lub “a login” pisze o złym poleceniu IMAP. I zastanawiam się jak można spróbować połączyć się z takim serwerem?

Jesteś pewny, że uwierzytelnianie nie odbywa się, np. certyfikatem? Może jest mechanizm Oauth2. Dlaczego weryfikujesz iMAP, skoro imap nie służy do wysyłania poczty, lecz do jej dostarczania? Jeśli apka jest na localhost lub w tej samej sieci, to pewnie host ma pozwolenie w konfiguracji smtp na wysyłanie bez uwierzytelniania. Powinieneś weryfikować smtp, a nie imap. IMAP uwierzytelnia tylko przy logowaniu do webmail lub przy synchronizacji MUA, nie przy wysyłaniu wiadomości.

Zagladałeś do bazy? Jeśli jest to zrobione po januszowemu, to pewnie i hasła są w postaci jawnej.

Dzięki za odpowiedź. Trudno jest mi powiedzieć czy odbywa się certyfikatem czy nie (choć chyba nie do końca, bo działa to na porcie 143).
Weryfikuje IMAP, ponieważ potrzebuje się dostać do wiadomości odebranych, nie wysyłki poczty.
Zaglądałem do bazy, user oraz password to nulle.
Czyli rozumiem, że wejście przez protokół IMAP będzie raczej niemożliwe (bo raczej przez smtp nie zaloguje się do wiadomości odebranych)?

Pewnie nie o taki certyfikat chodzi jak ty myślisz, podając port 143.

Maile są dostarczane z nadawcą @domena czyli bez nazwy przed “@”?

Przyznaje się bez bicia, że jeżeli chodzi o te kwestie to trochę cienki bolo ze mnie :stuck_out_tongue:

Tak, maile są dostarczane z yyy@domena

To jest w jednej sieci korporacyjnej? Co jest serwerem poczty? Exchange? Kto jest administratorem tego serwera pocztowego?

1 polubienie

Apka wysyła maile przez smtp i myślę, że robi to bez uwierzytelnienia (host lub sieć ma takie prawo). Myślę, że najszybciej będzie zmienić /ustawić hasło, żeby zalogować się do webmaila.

Mogę tylko strzelać, ale to będzie raczej hosting, serwer postfix, nie exchange, nie korporacja :slight_smile:

1 polubienie