Wejscie na strone - wersja PL i EN


(Lotnik4) #1

Witam!

Jestem dosc poczatkujacym webmasterem i mam pewien problem. Szukalem na necie jakiejs podpowiedzi ale niestety nie znalazlem. Chodzi o to ze chcialbym zrobic cos takiego: wchodze na strone i mam do wyboru polska i angielska wersje. Klikam na odnosnik i to przenosi mnie do wybranej wersji. Mam juz zrobione obie wersje strony ale nie wiem wlasnie jak zrobic te wejsciowa strone.

Plis help!

Pozdrawiam!


(Łukasz14) #2

Zrób 2 foldery np. jeden "pl" drugi "eng" i daj jako główny index odnośnik albo do strony pl, albo do eng.


(Maciekkoziol) #3

Możesz też zrobić tak, żeby na początku pytało o język, wysyłało ciasteczko i potem już nie pytało... rozumiesz, takie zapamiętywanie języka...


(Lotnik4) #4

poprosze bardziej lopatologiczna podpowiedz


(Łukasz14) #5

Już bardziej łapotologicznie się nie da...

Zrób 2 foldery na serwerze o nazwa pl i eng.

Zrób główny plik index i w nim daj np. 2 obrazki jeden z flagą Polski drugą z flagą W.Brytanii lub USA i odnośniki do danej wersji strony.


(athei) #6

(Irekxara) #7

Łukasz14 , zapomniałeś dodać że oprócz index..... w folderze może być kilka naście lub kilkadziesiąt podstron i wtedy co ??


(Krzkaczor) #8

Nie musi robić żadnych podfolderów choć to oczywiście zwiększy czytelność struktury katalogów.

Lotnique umiesz robić linki? (a href) Jeżeli tak to w czym problem na stronie głównej (tej najgłówniejszej :slight_smile: ) pytasz się o wybór języka i w zależności co user wybierze przenosisz go do innych plików.... trochę pomyślunku :roll: