Wejście RS-232 w przednim panelu

witam, czy istnieje taka możliwość żeby wejście żeńskie RS-232 znajdowało się w przednim panelu komputera ?

z góry dzięki

Zawsze jakoś można przyczepić. Gorzej z podłączeniem. Starsze płyty miały ten port na śledzia i był normalnie podłączany pod płytę, ale te nowe mają już wlutowany port.

Można by na allegro poszukać jakiejś przejściówki.

Nowe mają znowu “na śledzia”. :frowning: Przynajmniej u mnie tak jest i mam problem z podłączeniem urządzeń.

a da sie to jakos ladnie zamontowac z przodu ? zeby wygladalo jak usb z przodu itp. fabryczne

znalazlem cos takiego :

http://allegro.pl/item619130274_adapter … lific.html

da sie to jakos ladnie zamontowac ;p ?

Zależy do czego to chcesz używać. Konwertery USB > RS232 nie chcą działać ze sprzętem, który potrzebuje pełnego dostępu do portu szeregowego (dwukierunkowa komunikacja). O ile masz na płycie głównej złącze do RS232, to lepiej poszukać odpowiedniego kabla do podłączenia. Tu się kłaniają kable ze starego sprzętu.

Mireczek - chodzi mi o podłączanie tunerów satelitarnych, moglbys pokazac jakies “kable ze starego sprzetu” na allegro ? bylbym wdzieczny

Na przykład to:

RS 242 NA ŚLEDZIU ( COM ) GNIAZDO 2X5-PIN TANIO

Odkręcasz ze “śledzia”, wycinasz otwór z przodu obudowy i montujesz. :slight_smile:

O ile oczywiście masz złącze na płycie głównej!

super, dzieki wielkie, a jeszcze jest taka mozliwosc zeby bluetooth nie byl na zewnatrz ? zeby nie bylo go widac ?

jeśli pod usb to na płycie powinny być piny do usb i pod nie podłączasz gniazdo USB ładnie mocujesz w środku aby nie latało luzem i możesz wpiąć w to BT

A opisy pinów jak i które możesz znaleźć w instrukcji mobo.

Taki port USB można zrobić samemu. Kupujesz wtyczkę i kawałek kabla i lutujesz :stuck_out_tongue: .

XD

gdzie moge znalezc instrukcje mobo xD

i czy tych pinów nie można gdzieś kupić ?

P.S. czemu od 2 dni nie nabija postów ? ;p

Instrukcje znajdziesz na stronie głównej producenta płyty głównej.

A co do kupna wtyczek to zależy jakie i ile ma mieć tych dziurek. Poszukaj na allegro. Tak na marginesie ja wykorzystałem wtyczki ze starego odtwarzacza DVD :smiley: podobna budowa tylko okroić nożem i wuala.

Nie nabija już od dłuższego czasu (może z 3 miechy, albo dłużej, niepamiętam dokładnie). Nabija tylko w dziale szeroko pojęte oprogramowanie.

a jeszcze takie nietypowe pytanie ;p czy mwycinacie otwory w obudowie ? ja mam w miare gruby plastik :confused: